Автор тексту Державного гімну Павло Платонович Чубинський родом із Борисполя. Як вшановують видатного земляка у рідному краї

today 27.01.2022 query_builder 22:22 remove_red_eye 240 bookmarks Історичні паралелі, Новини

Сьогодні, 27 січня, 183 роки тому у Борисполі народився великий українець, автор слів Державного гімну Павло Платонович Чубинський. Народився він у небагатій дворянській родині відставного офіцера Платона Івановича Чубинського, який мешкав у Борисполі на вулиці Горянській, 14. Початкову освіту Павло одержав від матері та домашніх учителів. А про героїчні сторінки історії, про ватажків козацьких повстань та Запорізьку Січ йому повідав відомий учасник декабристського руху бориспілець В.Лукашевич.

Для Борисполя Чубинський – знакова фігура. Віддаючи данину його невтомній праці на ниві етнографії і збереження української національно-культурної ідентичності, у місті є вулиця імені Павла Чубинського, його ім’я з гордістю носить Бориспільський НВК «Ліцей «Дизайн – освіта» імені Павла Чубинського, продовжується популяризація спадщини Павла Платоновича – видано книги «Народознавець Павло Чубинський і його доба», «Нитка життя: зі спадщини Павла Чубинського», "Казочки з Борисполя», інформує Управління культури Бориспільської міської ради.

Цими проєктами ми продовжуємо місію нашого славетного земляка – передаємо у спадок нашій молоді ті глибинні основи, на яких формувалася і зростала українська нація. Саме тому з метою вшанування пам’яті видатного земляка Павла Чубинського та підтримки обдарованої молоді, Бориспільська міська рада встановила Премію імені Павла Чубинського, що присуджується щорічно одному серед найталановитіших випускників загальноосвітніх навчальних закладів м. Борисполя.

Павло Платонович Чубинський прожив коротке, але змістовне життя. Він помер у 45 років, залишивши після себе багату наукову та культурну спадщину. Його творчий доробок донині служить важливим підґрунтям розвитку вітчизняної наукової думки.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Павло Чубинський залишатиметься у пам’яті нащадків.

Бо є й буде Україна і народ український, який пам’ятає його заповітні слова:

Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

92 запитів за 0,200