Блекаут у столичній області та Києві. Чи можлива евакуація – коментар ДТЕК

today 06.11.2022 query_builder 15:29 remove_red_eye 478 bookmarks Новини

Про ймовірність повного відключення електромережі (блекауту) в Києві вже заговорив мер столиці Віталій Кличко, раніше про можливу загрозу повної темряви на Київщині говорив очільник КОВА Олексій Кулеба. Фахівці ДТЕК вважають, що такий сценарій не можна виключати у разі нових російських обстрілів. У залежності від ситуації відновлення електрики може зайняти як і годину, так і більше, що під час морозів може призвести й до евакуації.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на виступ виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука в ефірі телемарафону.

За його словами, блекаут може статися лише у тому випадку, коли автоматика без попередження буде вимикати систему.

"Блекаут - це тоді, коли є критичне перевантаження і критичний незбіг попиту електроенергії на її пропозицію, яка забезпечується шляхом передавання її від об'єктів генерації до точок споживання", - пояснює він.

Простими словами, коли відбувається таке перевантаження, то це можна порівняти з випадком, що й у квартирі - "пробка вимикається".

"Київ і область - якщо будуть нові обстріли, то виключати таке вимкнення автоматики не можна. Таке може трапитися, система для цього спеціально побудована і вмонтовані системи захисту. Питання не в тому - вимкнеться система чи ні, а в тому скільки часу потрібно буде для того, щоб включити систему після блекауту", - звертає увагу Сахарук.

Можливі декілька сценаріїв розвитку подій. У кращому випадку, якщо спрацює автоматика і буде джерело живлення, що дасть можливість заживити м. Київ, то це питання однієї години (коли система розвернеться).

Однак можливий і другий сценарій. Як пояснює Сахарук, якщо не буде цього джерела живлення і його треба буде надавати через відновлення підстанції чи лінії, це вже не година.

"Особливо якщо температура за вікном буде "мінусова". Тобто це питання опалення. В цьому випадку, по-перше, не можна повернути світло через брак джерела живлення і на це треба багато годин, а на вулиці холодно, тож в такому разі можуть ставитися питання про евакуацію певної частини населення", - зазначив Сахарук.

Раніше видання The New York Times опублікувало матеріал, в якому з посиланням на слова столичної влади повідомило, що у Києві планують тотальну евакуацію у разі повної відмови електромережі, в такому випадку вивезти з міста збираються 3 млн осіб.

Фото - з відкритих джерел

92 запитів за 0,162