(Боярська ОТГ) Владислав Данченко: “Один у полі не воїн. Результату досягають однодумці”

today 23.10.2020 query_builder 08:47 remove_red_eye 651 bookmarks Відверто, Новини

Політична партія «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» вперше бере участь у місцевих виборах на Київщині і, зокрема, у Боярці. За якими критеріями формували команду кандидатів у депутати до міської ради та які принципи сповідують представники нової політсили в інтерв’ю з Владиславом Данченком - лідером списку до Боярської міськради.

- Ще далеко не всі усвідомили, що за місяць ми будемо жити дещо в новій реальності. Процес децентралізації в Україні завершується. Укрупнено райони, створено нові громади. На жаль, влада так і не дотрималася обіцянки про рівне представництво в радах усіх населених пунктів, що входять до територіальної громади. Виборчий Кодекс виписано так, що кандидату з невеличкого села буде майже неможливо отримати мандат. Проаналізуйте списки найрентинговіших партій, що йдуть у Боярську міськраду, перші п’ятірки сформовані здебільшого із представників Боярки. І це очевидно, адже закон писався під великі міста. І в останню мить його навіть не адаптували, а просто нав’язали усім громадам із кількістю виборців понад 10 тисяч. Тому при формуванні списків ми керувалися принципом забезпечення рівного представництва кандидатів міст та сіл. Так, нашу п’ятірку формують не лише боярчани, а й представник Тарасівки – Андрій Іванчук, Жорнівки – Олексій Бордюг. До першої десятки входять забірчанин В’ячеслав Дуднік та представниця села Нового Надія Василівна Стельмах. Вважаю, що присутність у раді депутатів від невеликих сіл є обов’язковою, бо саме вони, в першу чергу, стоятимуть на захисті інтересів своїх населених пунктів. І повірте, їм буде, що захищати та відстоювати, бо викликів виникатиме достатньо.

- Які саме загрози Ви маєте на увазі?

- Зараз більшість політиків говорять про успіх децентралізації. Мовляв, коштів на місцях стане більше. Насправді, не коштів стане більше, а зміняться центри їх розподілу. Раніше 60 % ПДФО йшли в район, а після виборів - залишатимуть в ОТГ. Це, дійсно, плюс. Бо чим ближчий фінансовий ресурс до людей, тим він ефективніше використовується. Проте, держава ніколи не працює собі на збиток. Разом із фінансовим ресурсом на місця передають і значні фінансові зобов’язання. Якщо раніше ті ж освітні заклади, зокрема, школи знаходилися на утриманні району, то тепер цими питаннями опікуватиметься громада. І дуже важливо, щоб процес укрупнення не торкнувся закладів освіти та медицини. На мою думку, ОТГ успішна тоді, коли житель навіть найвіддаленішого села отримує повний спектр соціальних послуг на місці. Економити на освіті та медицині – неприпустимо. Звісно, розвиток соціальної інфраструктури можливий за умови економічного зростання. Тому не варто забувати і про підтримку та створення сприятливого середовища для малого і середнього бізнесу, який в умовах пандемії переживає не найкращі часи.

- У списку кандидатів у депутати від «Рідної країни» до Боярської міськради багато педагогів та медиків. Ви робили акцент на людей соціально важливих професій?

- Певною мірою, так. Але в нашій команді також багато підприємців, досвідчених управлінців, є фермери. Та головне, що все це люди, яким небайдужа доля Рідної Країни, рідної громади. Гасло нашої партії: «Людина та Україна понад усе».

Ми стоїмо на засадах україноцентризму та соціально орієнтованої політики. Тому у середовищі наших однодумців – волонтери, представники громадських рухів, які не на словах знають, як часом непросто оббивати пороги кабінетів чиновників різних рівнів у надії знайти фінансування під соціальні проєкти чи програми.

- Наявність депутатського мандата спрощує процедуру вирішення нагальних соціальних питань?

- Маю певний досвід депутатства, тому змушений констатувати, що далеко не завжди депутатський мандат є ключем до вирішення кричущих соціальних питань. Хоча є проєкти, які вдалося втілити в життя. Як депутат районної ради ініціював затвердження районної програми підтримки сімей, у яких виховуються дітки з інвалідністю (група А), разом із іншими небайдужими боярчанами домоглися виплати компенсації родинам, що постраждали від горе-забудовника «Дніпровський круг». Але багато соціальних проєктів так і не вдалося втілити в життя. Це програма «Комунальна аптека». А такий заклад, переконаний, має бути в кожному, навіть найменшому селі громади (і сумний досвід цієї весни – коли в умовах пандемії не курсував громадський транспорт, тому доказ). Насправді, це не примха, а вимога часу. Невирішеним поки лишається й інше питання – запуску муніципального транспорту. І для Боярської громади воно дуже актуальне, адже відстань від села Нового до Новосілок чи Перевоза налічує десятки кілометрів. Тому забезпечення якісного сполучення між населеними пунктами громади - одне із пріоритетних завдань.

- А чому все ж таки не вдалося вирішити такі нагальні питання на рівні району?

- Із власного досвіду знаю, в локальній політиці діє принцип: «Один у полі не воїн». Щоб вирішувати нагальні питання, треба мати підтримку фракції, колег з інших фракцій, обласного партійного керівництва… Тому дуже важливо, щоб поруч були однодумці, люди, яким також болять проблеми громади. «Рідна країна» об’єднує саме таких людей. Кожен наш кандидат – це патріот Боярки, Тарасівки, Нового, Забір’я, Малютянки, Жорнівки, Княжичів, Новосілок… Патріотичні погляди сповідує лідер «Рідної країни» Микола Томенко, керівник обласної організації Микола Дворник. Впевнений, що наша згуртованість навколо соціальних ініціатив допоможе розв’язати ті проблеми, які було складно вирішити роками. Тому закликаю виборців голосувати за «Рідну країну». Боярській громаді потрібна доброчесна влада!

place Адреса

Владислав Данченко, ПП

access_time Графік роботи

Кандидати в депутати по Боярській ОТГ, Данченко Влад

87 запитів за 0,203