Виходить американський серіал про Чорнобильську трагедію

today 06.05.2019 query_builder 10:45 remove_red_eye 279 bookmarks Новини

У світі пам’ятають про найжахливішу техногенну катастрофу ХХ століття – аварію на Чорнобильській АЕС.

До чергової річниці трагедії американський канал HBO показав міні-телесеріал "Чорнобиль", заснований на реальних подіях 1986 року.

Сценарій п’ятисерійної стрічки, першу серію якої покажуть 6 травня, написав Крейг Мезин.

Бюджет фільму невідомий, але зйомки фінансували дві великі телекомпанії – американська HBO та британська Sky. Були створені масштабні декорації реактора, залучено до роботи експертів із 14 країн світу та відомий акторський склад.

"Зараз ця історія навіть важливіша для всіх, бо триває глобальна війна з правдою. Історія Чорнобиля – це історія того, що відбувається, коли ми обманюємо, коли ігноруємо правду; коли влада вдає, що правда не є правдивою. Але правда – це правда, і рано чим пізно ми заплатимо. Заплатять не ті, хто при владі, а звичайні люди", – розповів в ексклюзивному інтерв’ю "Голосу Америки" сценарист та продюсер фільму "Чорнобиль" Крейг Мейзин.

Для знімальної групи було надважливо показати, що Чорнобиль був проблемою загальносвітового масштабу, і тисячі людей, які працювали над ліквідацією аварії на ЧАЕС, насправді врятували Європу від радіоактивного забруднення.

- Вся Європа і весь світ у боргу перед тими ліквідаторами, – наголошує Крейг Мейзин. - Я хотів показати всім неймовірний дух, мужність і волю людей, які кинулися на відкритий ядерний реактор. Вони зіткнулися з ним віч-на-віч. Вони літали над ним, плавали під ним, рили тунелі всередину нього. Багато з них віддали своє життя заради інших.

У фільмі знялися досить відомі актори. Зокрема, роль радянського чиновника Бориса Щербини зіграв відомий скандинавський актор Стеллан Скарсґарт. Валерія Легасова, який очолював державну комісію з ліквідації на АЕС – британець Джаред Гарріс, а його колега Емілі Вотсон – в ролі фізика-ядерника, що намагається встановити причини вибуху.

Стрічку знімали в Литві та Україні, зокрема у Прип’яті та Києві. Одним із найбільших викликів перед знімальною групою стало відтворення макетів ядерного реактора.

Автор сценарію Крейг Мейзин має українське коріння. Каже, що це допомогло йому відчути глибину трагедії.

"Я хочу, щоб вони знали, так, це буде боляче, але я хочу, щоб вони відчули цей зв'язок і ці переживання, яке мали їхні батьки і матері, їхні брати і сестри, і всі люди, які там досі живуть", – додав Крейг.

92 запитів за 0,259