Годували та евакуйовували людей: рибалки із Страхолісся в окупацію зберегли життя тисячам мирних жителів Полісся

today 04.05.2022 query_builder 10:00 remove_red_eye 1035 bookmarks Новини

Рибалки зі Страхолісся героїчно під час окупації півночі Київщини рашистами рятували людей. Їм вдалося зберегти життя 2 тисяч мешканців області.

Про сміливість та звичайні подвиги мешканців Київщини пише УНІАН із посиланням на "УП".

Певно, чи ненайбільш трагічним та хвилюючим стала евакуація вагітної. 12 березня рибалки допомогли врятуватися від окупантів майбутній мамі. Жінці вже давно потрібно було робити кесарів розтин. Мешканка Вишгородського району розповіла, що вона була однією з перших, кому пощастило врятуватися від рашистів завдяки "евакуаційному рейсу", який організували рибалки.

Ці люди переправляли мешканців області на інший берег, якомога далі від окупантів. Жінка пригадує, що у той день їй було дуже страшно. Вона постійно молилася. Човен йшов мало не по льоду, дув сильний вітер. Проте вагітна боялася не тільки великих хвиль, а й постійних обстрілів ракетами та безпілотниками. Жінка дуже боялася, що ворог поцілить у човен.

Рибалки зігрівали жінку ковдрами та як могли намагалися її заспокоїти. На щастя, евакуація пройшла вдало, вже скоро вагітна дісталася до Києва, де народила хлопчика. Сина назвала Андрійком, на честь апостола та галілейського рибалки Андрія Первозванного.

Після успішних перших "евакуаційних рейсів" рибалки почали масштабно рятувати людей. Вони вивозили біженців та привозили їжу з ліками.

52-річний Андрій був одним із тих, хто організовував евакуаційні рейси на човні. Чоловік розповідає, що коли він рятував людей, часто бачив окупантів. Вони ходили узбережжям та дивилися на рибалок. Проте рашисти були непідготовлені до місцевості. На Київщині багато стежок, якими рибалки вивозили людей та доправляли їжу.

Та крім евакуаційних рейсів, рибалки виконували ще іншу не менш важливу соціальну місію - з перших днів повномасштабного вторгнення рятували людей від голоду. Ризикуючи життям вони ловили рибу та роздавали її людям. Рибалки годували навіть ті села, які вже були під окупацією, розповіла Альона Алієва - одна з тих, хто рятував людей.

"Ніби в капкані опинилися. Кругом крига стояла. Попереду орки. По боках ліси. Наш апендикс, наш півострів, міні-Крим, як ми його називаємо, відрізали: Страхолісся, Горностайпіль, Фрузинівка, Зорин, Губин… Але руки у нас не були зв'язані", - розповіла вона.

Тож завдяки безстрашності, винахідливості та рішучості місцевих рибалок тисячі жителів Вишгородського району змогли пережити окупацію.

Фото із сайту УНІАН

92 запитів за 0,202