Гуманітарна допомога містам і селам Бучанського, Броварського районів, навколо Чорнобиля – надається

today 23.03.2022 query_builder 10:09 remove_red_eye 248 bookmarks Новини

На півночі Київської області тривають активні бойові дії.

Про це повідомив керівник гуманітарного штабу Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба в Телеграмі, передає Укрінформ.

«Умовно область поділена на дві частини. Якщо ми раніше область бачили як лівий і правий берег, то зараз вона умовно поділена на північну (де йдуть бойові дії) та південну(бойових дій немає). Це Кагарлик, Васильків, хоча він знаходиться постійно під обстрілами, Ржищів, Богуслав. У нас велика територія, тому й ситуація різна. Є зона розмежування: там гуманітарна ситуація дуже важка і складна. У нас створений гуманітарний штаб, є постійно діюча гаряча телефонна лінія, яку ми максимально рекламуємо і максимально розповсюджуємо на своїх ЗМІ в інтернеті. Багато людей звертається на цю гарячу лінію. Це один фактор зв'язку з людьми. Звичайно, й офіційна інформація з воєнних адміністрацій, з ОТГ. Ми її порівнюємо між собою, бачимо, що вона корелюється», - йдеться в повідомленні.

Найскладнішими на Київщині залишаються три напрямки: бучанський, чорнобильський і броварський, де ведуться активні бойові дії.

«Спочатку ситуація на броварському напрямку була краща, адже в людей були запаси їжі і медикаментів. Через те, що активні дії тривають більше тижня, з'являється потреба і там. Ми їздимо, відкриваємо гуманітарні коридори не по всіх напрямках, але проїхали по селах, збирали людей, відправляли гуманітарну допомогу. Намагаємося робити максимум, щоб дати людям розуміння, що ми тут, ми з вами, ми ні про кого не забули і будемо допомагати», - зазначив Кулеба.

Найскладніша ситуація, за його словами, на чорнобильському напрямку. Адже через велике скупчення загарбників туди не можна потрапити, але спроби це зробити не припинятимуться.

"Всі працюють, щоб потрапити в міста та села чорнобильського напрямку", - запевнив Кулеба.

«Така ж ситуація на бучанському напрямку. Ми знаємо про деякі села, в які ми досі не змогли потрапити - люди там в скрутному становищі. Ми ведемо реєстр, щоб допомогти кожній людині, нікого не забути. На жаль, не можемо всюди потрапити через воєнні дії. Щодо Ворзеля, Бучі, Гостомеля й Ірпеня. Ірпінь у нас мінімум на 70 відсотків контролюється нашими збройними силами. Щодо інших міст, то ми вивезли звідти багато людей. Залишилися ті, хто не хоче виїжджати: здебільшого люди похилого віку. Туди в першу чергу направляємо продуктові набори", - підкреслив Кулеба.

Фото ілюстративне із відкритих джерел

92 запитів за 0,165