Хай Богородиця береже наших захисників

today 14.10.2021 query_builder 07:24 remove_red_eye 1334 bookmarks Новини

Сьогодні в нашій країні відзначають кілька свят: Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і День захисника і захисниці України.

Свято Покрови нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України.

Це одне з найбільших релігійних свят, а тому в Покрову всі віруючі ходять до церкви. Під час служби вони звертаються до Божої Матері і просять захистити їх сім’ї і їх самих. Похід до церкви на свято для християн є найголовнішою традицією.

А ще Пресвята Богородиця завжди була взірцем смиренної і великодушної матері, що повсякчас молиться за своїх дітей і завжди приймає Божу волю. Цей взірець віками надихає на християнські подвиги інших матерів.

Наші пращури вірили, що свято Покрови приносить з собою мир, добро, любов і довіру, тому в цей день можна помітити велику кількість весіль. Люди одружуються і вірять, що їхній шлюб тепер завжди буде під захистом Діви Марії.

Колись молоді дівчата чекали свято Покрови з особливою радістю. Адже починався період вечорниць. Незаміжні дівчата підходили до ікон і примовляли: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку».

Це свято завжди зустрічали в гарному настрої. Вважалося, що сумувати не можна, треба веселитися, ходити в гості і самим вдома чекати гостей.

У давнину під час готування, господині кидали в піч вишневі або яблучні гілочки. Це вважалося символом гарного врожаю і благополуччя.

У цей день, для святкової вечері обов’язково пекли коровай, яким пригощали сусідів, друзів і родичів. Якщо від короваю були залишки, то їх сушили і зберігали до початку Великого посту.

На Покрову Пресвятої Богородиці існують певні заборони. У цей день слід відмовитися від будь-якої брудної роботи: не можна прати, прибирати, копати. Також в руки не потрібно брати голку для шиття, категорично заборонено лаятися і свариться, особливо з близькими людьми.

На свято не можна вживати алкоголь. Також протягом дня бажано не готувати серйозних страв, потрібно починати готуватися тільки ближче до вечері.

Також в цей день не треба позичати гроші або самим брати в борг.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва, адже з давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. Саме у цей день козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Також 14 жовтня відзначається День захисників і захисниць України. Започатковано державне свято 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою День захисника України. З 2015 року є державним святом і неробочим днем. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на «День захисників і захисниць України».

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,170