Храм у Красному потребує допомоги і збереження

today 25.12.2021 query_builder 14:44 remove_red_eye 269 bookmarks Історичні паралелі, Новини

Сьогодні – християни більшості країн світу святкують Різдво Христове. У багатьох храмах – квіти, ялинки, флористичні композиції у білих різдвяних кольорах, йдеться на сайті Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Чи зайде хтось на це велике свято у церкву Архистратига Михаїла, що стоїть самотньо у виселеному селі Красне, яке знаходиться за шість кілометрів від Чорнобильської АЕС.

Колись в Чорнобильському районі було 18 церков, нині залишилося лише дві – Іллінська церква у Чорнобилі та Свято-Михайлівська - у с. Красне, збудована ще у 1800 році. Після аварії храм був спустошений, залишилися лише стіни. Тож адміністрація зони відчуження та настоятель церкви Пророка Іллі у м. Чорнобиль закликали громадян дбайливо ставитися до святині та не оскверняти її. Наразі заповідник презентує світлини, зроблені всередині церкви, де досі зберігаються поліські ікони, а з купола на нас, грішних, споглядає образ Сина Божого Ісуса Христа (на щастя, унікальний розпис зберігся). Сподіваємося, що колись і в стінах цього Храму знову лунатиме Боже слово.

Фото Олександра Маркова, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

92 запитів за 0,226