Ікони на ящиках від набоїв презентували у Білій Церкві просто неба

today 10.05.2022 query_builder 18:21 remove_red_eye 114 bookmarks Новини

Виставку циклу ікон, присвяченого Маріуполю, представили на Київщині, пише tsn.ua.

Іконописець Олесь писав презентовані образи від самого початку війни, коли Маріуполь – став нашим форпостом. Біля образу святого Петра - маріупольській порт. Під ліками Спасителя і Богородиці – житлові квартали. А над корпусами заводу – Апостол Павло. Олесь розповідає, що коли задумав ці ікони, «Азовсталь» – ще не був символом опору Маріуполя. Тепер Олесь дивується, наскільки влучно вийшло. «Знаєш, це про любов… Я думаю, що ті люди, які на «Азовсталі», вони тримаються тільки любов’ю. А ми знаємо, хто у нас співець любові. Це Павло», - каже Олесь.

Привіз експозицію на Київщину Дмитро Кулібаба, який до війни був громадським діячем, а нині – боєць: у перший день війни вступив до лав тероборони. Він розповідає, що вперше побачив ікону на дошці від ящику для набоїв у ефірі ТСН, під час прославлення у ліку святих українського Гетьмана Петра Сагайдачного у Святій Софії. І одразу виникла ідея привезти ці ікони сюди, в місцевий храм на честь отамана Петра Калнишевського.

Біля ікони Спасителя моляться воїни. Чоловіки роблять пам'ятні фото образів, які неодмінно зберігатимуть їх у відповідальний час боїв та примножуватимуть сили у боротьбі зі злом.

Фото - ТСН

92 запитів за 0,169