Інституційний аудит у Шкарівському опорному ліцеї-гімназії Білоцерківської міської ради: рік потому

today 30.05.2022 query_builder 11:12 remove_red_eye 343 bookmarks Новини

Цими днями минає рік, як відбувся інституційний аудит у Шкарівському опорному ліцеї-гімназії Білоцерківської міської ради Київської області. Про досвід проходження, виконання висновків та рекомендацій після проведення аудиту йшла мова під час онлайн-семінару «Інституційний аудит: рік потому».

У заході брали участь: Лілія Кревська, начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області; Олег Крутаков, директор Шкарівського опорного ліцею-гімназії Білоцерківської міської ради, директори та заступники директорів закладів загальної середньої освіти Київщини.

Начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська привітала колектив та директора Шкарівського опорного ліцею-гімназії Білоцерківської міської ради з успішним проходженням інституційного аудиту. «Серед п’яти закладів освіти Київської області, де відбулися інституційні аудити у 2021 році, Шкарівський опорний ліцей-гімназія за трьома напрямами оцінювання має високий рівень, – зазначила Лілія Богданівна. – Це перший досвід для шкіл області. Рік потому ми маємо успішні практики виконання рекомендацій щодо підвищення якості освітньої діяльності, що свідчить про ефективну співпрацю та взаєморозуміння з засновником».

Директор Шкарівського опорного ліцею-гімназії Білоцерківської міської ради Олег Крутаков поділився досвідом, розповів про впровадження рекомендацій, наданих експертною групою по завершенню інституційного аудиту. За словами Олега Владиславовича, до інституційного аудиту треба готуватися постійно. Це має бути щоденний неперервний закономірний процес. Готуючись до аудиту, треба ретельно переглянути усю шкільну документацію.

О.Крутаков окреслив плюси та переваги закладу освіти після проходження інституційного аудиту: «По-перше, інституційний аудит згуртує педагогічний колектив, бо вони разом з вами в одному човні пройдуть увесь цей шлях. По-друге, інституційний аудит допоможе закладу освіти налагодити співпрацю з засновником, отримати певний захист, бо це ж зовнішня оцінка закладу освіти. Також у виконанні рекомендацій важливою є співпраця з засновником. Наприклад, саме після аудиту у місцевому бюджеті ми заклали кошти на будівництво стадіону й навіть розпочали його будівництво. По-третє, після інституційного аудиту є розуміння подальшого вектору розвитку школи».

Директор Шкарівського опорного ліцею-гімназії розповів про зміни, що відбулися у закладі освіти після інституційного аудиту. Також мотивував колег до проходження інституційного аудиту як інструменту підвищення якості освіти. Олег Владиславович наголосив на тому, що ця процедура є важливою та потрібною для школи, зокрема у налагодженні співпраці між учасниками освітнього процесу, засновником, громадськістю.

«Мені пощастило приймати експертну команду і бути експертом в іншому навчальному закладі, побачити цей процес із двох сторін. Обидві команди були налаштовані на пошук позитивних моментів у закладі. Цей процес об’єднував нас, – сказав О.Крутаков. – Коли ти відчуваєш підтримку, така робота дає можливість віднайти ресурс у собі. Я не відчував допомогу, «яку старший дає меншому», я відчував підтримку. Допомога і підтримка – це різні речі для мене. Те, що робить Державна служба якості освіти – це дуже важливо для адміністрації і вчителів, де відбувається інституційний аудит».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Шкарівського опорного ліцею-гімназії Галина Лавренчук розповіла про те, які рекомендації були надані закладу освіти та як їх було втілено.

«Інституційного аудиту не потрібно боятися. Цей процес варто розглядати як шанс для розвитку свого закладу. Наш заклад, як один з дванадцяти закладів, був долучений до апробації інструментарію проведення інституційного аудиту, – зазначила Галина Лавренчук. – Щоб успішно пройти аудит, закладу освіти потрібно мати добре розбудовану внутрішню систему закладу освіти. Потрібно проаналізувати свою роботу, провести комплексну оцінку за чотирма напрямами: освітнє середовище, система оцінювання, педагогічна діяльність, управлінські процеси, визначити слабкі сторони».

Заступник директора Г. Лавренчук порадила колегам: «Не концентруватися лише на самих зауваженнях і рекомендаціях, а продовжити вдосконалювати внутрішню систему закладу освіти. Керуватися Положенням про внутрішню систему закладу освіти, «Абеткою для директора». Не підходити до цього формально. Чітко зазначити періодичність оцінювання, відповідальних, методи збору інформації».

Своїми враженнями поділились експерти Віталій Красніков та Ольга Грузинська, які безпосередньо працювали в школі під час інституційного аудиту.

Директор Білоцерківського навчально-виховного об'єднання «Звитяга» Білоцерківської міської ради Яна Ошийко подякувала управлінню Державної служби якості освіти у Київській області за співпрацю та надання консультативно-методичної допомоги.

Варто зазначити, що цьогоріч в Білоцерківському районі у двох закладах загальної середньої освіти планувалися інституційні аудити, є відповідні заяви на їх проведення. А в 2021 році інституційний аудит відбувся в Тетіївському ліцеї №2 Тетіївської міської ради, за результатами якого заклад освіти та його засновник отримали висновки та рекомендації.

Управління Державної служби якості освіти у Київській області

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,191