Київщина – регіон новаторів. Перша у світі ІТ-пасіка з’явиться у столичній області

today 25.01.2023 query_builder 22:24 remove_red_eye 64 bookmarks Новини

На Київщині створять пасіку з автоматизованими смартвуликами. Їх розробник - українсько-польський стартап AmoHive. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на видання SEEDS.

“Наразі IT смартвулики українсько-польського виробництва AmoHive встановлюють бджолярі у всьому світі. Але саме постійно діюча пасіка, де проводитимуться навчання для дітей та школярів за досить незвичним та новим напрямом – «Інформатика та бджільництво», з’явиться вперше в Україні”, - йдеться в повідомленні.

Для створення пасіки будуть використані автоматизовані смартвулики, обладнані сенсорами, що передають інформацію про стан вулика всередині та зовні. Такі вулики допомагають вченим досліджувати хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування, а також створювати нові корми та ліки для комах.

У майбуьньому AmoHive планує збільшувати рівень автоматизації. Приміром, сконструювати рухомі елементи конструкції вулика, які змогли б змінювати параметри та мікроклімат у вулику, відповідно до команд із серверу, що генеруються штучним інтелектом. Кожен вулик буде обладнано спеціалізованим сенсорним мікрочіпом.

Розробники вважають, що завдяки автоматизації і мікроелектроніки бджільництво стане масовим у світі. Так, автоматизований та керований штучним інтелектом смартвулик можна встановити на подвір'ї приватного будинку.

Автоматизовані смартвулики українсько-польських розробників AmoHive отримали визнання на European Bee Award. А нещодавно стартап переміг у конкурсі під егідою ООН та Міністерства закордонних справ Польщі зі створення ІТ-пасіки, де використовуються винятково "розумні" вулики.

Фото: seeds.org.ua

91 запитів за 0,201