“Кохайтеся, чорнобриві..!”, або любов Перемагає

today 05.02.2023 query_builder 18:39 remove_red_eye 77 bookmarks Новини

Війна оголила наші почуття. Ми всі стали турботливіші, навчилися ще більше цінувати щирі стосунки та родинний зв'язок. Ці суспільні зміни, як ніколи, популяризували в Україні інститут сім'ї. Попри всі жахливі виклики сьогодення, у 2022 році було зареєстровано майже на 8 тисяч більше шлюбів, ніж у 2021-му.

Так, за інформацією Міністерства юстиції України, протягом березня-грудня у 2022 році в Україні одружилися 198 332 закохані пари. А це на 7 654 більше, ніж за аналогічний період 2021 року, коли було зареєстровано 190 678 шлюбів.*

Весільний бум щонайбільше охопив чотири області та столицю. Найчастіше шлюби у 2022 році реєстрували у Києві, Дніпропетровській, Одеській, Київській та Львівській областях. Збільшенню кількості реєстрацій сприяло й спрощення процедури. Наразі військові можуть одружитись навіть без особистої присутності - онлайн.

Так, від 15 березня 2022 року понад 2600 пар одружилися за особливим порядком - найбільше в Києві. У столиці від початку війни командирами військових частин посвідчено 400 шлюбів.

Війна позначилася і на весільних трендах. Наречені-дівчата все частіше надавали перевагу стриманим сукням, без пишних воланів. У моді - мінімалізм, із національними та патріотичними деталями. Чоловіки змінили класичні костюми на практичний одяг або камуфляж. А замість гучних святкувань наразі в тренді душевний обряд із обітницями, першим танцем та шампанським.

Ще одна тенденція воєнного часу - зменшення кількості розлучень. У 2022 році українці розлучались майже вдвічі рідше, ніж у попередньому році!

Так, протягом березня-грудня 2022 року шлюб розірвали на 11 511 пар менше, ніж за аналогічний період 2021 року. *

*Дані за 2022 рік вказано без врахування повної статистики із тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Тепер українці можуть побратися навіть за кордоном

Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову, відповідно до якої громадяни України, перебуваючи за кордоном, зможуть отримати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Закордонні дипломатичні установи України наділяються повноваженнями щодо:

- проведення державної реєстрації актів цивільного стану;

- внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання;

- повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;

- видачі витягів із Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Вищевказані послуги українці матимуть можливість отримати за кордоном незалежно від місця їх проживання (перебування).

За інформацією Міністерства юстиції України журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

87 запитів за 0,175