Коли зникне Києво-Святошинський район?

today 29.11.2019 query_builder 12:11 remove_red_eye 1481 bookmarks Новини

Уже 2020 року буде впроваджено нову модель адміністративно-територіального устрою країни. Зокрема, замість 490 існуючих районів залишиться 102. Тож, процес укрупнення районів торкнеться усіх без винятку областей. Не омине він і Київщину.

Передбачається, що у районах мешкатиме від 150 тисяч осіб. Їх територія збільшиться, що дасть змогу сформувати потужні команди, які зможуть координувати, управляти процесами та делегованими повноваженнями.

Змінами до Конституції запроваджуватиметься місцеве самоврядування на обласному рівні, де будуть утворені представницькі органи місцевого самоврядування зі своїми повноцінними виконавчими органами. Місцеві державні адміністрації будуть ліквідовані, замість них створять префектури, які очолять відповідні префекти.

Поки що всі сходяться на думці, що на Київщині буде створено шість районів, але є два колективних експертних варіанти поділу області, які дещо відрізняються між собою, але згідно обох Києво-Святошинський район зникає з мапи України.

Спочатку про спільні моменти у обох варіантах. Уже погоджено створення Білоцерківського (окрім адмінцентру у склад його входять території нинішніх Білоцерківського, Сквирського, Рокитнянського, Володарського, Таращанського, Ставищенського та Тетіївського районів); Переяславського (окрім адмінцентру у склад його входять території нинішніх Переяславського, Яготинського, Баришевського, Згурівського районів та м. Березань); Обухівського (окрім адміністративного центру у склад його входять території нинішніх Обухівського, Кагарлицького, Миронівського та Богуславського районів та місто Ржищів); Бориспільського (окрім адміністративного центру у склад його входять території нинішніх Бориспільского та Броварського районів) районів.

А ось щодо створення ще двох районів, то виникли відчутні різночитання.

У одному з варіантів у Ірпінський район увійдуть Києво-Святошинський, Вишгородський, Поліський, Іванківський, Бородянський та Макарівський райони, а також міста Вишгород, Буча та власне Ірпінь. У другому – все трохи інакше, але для цього варто перейти до опису шостого укрупненого району, де за звання райцентру боряться Васильків та Фастів.

У першій версії адміністративним центром є Васильків. По цьому варіанту, окрім Васильківського та Фастівського районів увійде і суттєвий шмат нинішнього Києво-Святошинського району.

В альтернативному варіанті райцентром є Фастов, а в межі району, окрім нинішніх міст обласного підпорядкування – Фастова і Василькова, увійдуть Києво-Святошинський та Макарівський райони.

Як зазначала, експерт з місцевого самоврядування Марія Пальчук, утворення нинішнього Києво-Святошинського району є штучним і не підкріплене яким-небудь історичним минулим.

Тож, як бачимо, у будь-якому варіанті вже наступного року Києво-Святошинський район припинить своє існування й питання лише в тому, буде його розірвано на шматки чи він увійде в новоутворення повністю.

До речі, у контексті прокладання кільцевої дороги навколо столиці, можливі певні корективи територій між майбутніми районами. Марія Пальчук, приміром, висловила впевненість, що кордони нових районів у майбутньому піддаватимуться природному корегуванню в залежності від потреб громад.

Також на їхню конфігурацію впливатимуть й потреби людей, котрі мають бути підкріплені й відповідною комунікаційною інфраструктурою. Адже жителям Боярки, які вже мають обласну дитячу лікарню, зовсім не зручно добиратися громадським транспортом до майбутнього адміністративного центру району – Ірпеня.

place Адреса

Укрупнення районів, Києво-Святошинський

access_time Графік роботи

Що буде з Києво-Святошинським районом?

87 запитів за 0,188