Котлета по-київськи – фірмова страва столичних ресторанів. Хто претендує на авторство рецепта?

today 10.02.2022 query_builder 19:35 remove_red_eye 114 bookmarks Історичні паралелі, Новини

За київською версією, такі котлети подавали офіцерам штабу гетьмана Павла Скоропадського, які трапезували в ресторані готелю «Контіненталь», пише WAS.

А відомий столичний кухар у четвертому поколінні Володимир Смирнов стверджує, що котлету винайшов його дід Петро Тарасович Нероденко, який до війни був шеф-кухарем готелю “Європейський”, а після неї — шеф ресторану “Україна”.

"Дідусь розповідав, що котлету де-воляй по-київські готували ще до революції. А місцем народження оригінального рецепта вважається київський готель “Континенталь”, куди 1915 року дідусь пішов учнем кухаря».

Та виявляється, за авторство рецепта кулінарного символу української столиці змагаються ще Франція, Росія та навіть США. Французи приписують винахід чи-то Ніколя Апперу, який наприкінці 18 століття винайшов котлети, чи-то Карему Марі Антуану — батькові високої кухні та придворному кухареві царя Олександра I.

Російський історик і геральдист Вільям Похльобкін в книзі «Смачні розповіді» стверджує, що рецепт курячої грудки з маслом створили при купецькому клубі в Петербурзі 1912 року. Клуб знаходився недалеко від Михайлівського палацу, тому котлети називали «ново-михайлівськими». Після революції 1917 року рецепт було втрачено.

Американці ж вважають, що дали котлеті нове життя і назву. Мовляв, вихідці з України любили замовляти котлету в ресторанах США, тому за нею закріпилася назва «по-київськи». Вже з 30-х років 20 століття в статтях ресторанних критиків з’являється страва Chicken Kiev:

6 серпня 1946, Нью-Йорк Таймс, "Кулінарні новини. Шеф-кухар кидає виклик домогосподаркам, стверджуючи, що мало хто знає, як робити котлети по-київськи". Котлети стали масовим продуктом, британська мережа супермаркетів M

S почала класти Chicken Kiev до набору їжі для розігріву.

Та навіть, якщо західним кулінарам і вдалося тиражувати фірмову українську страву, котлети по-київськи зі столичних ресторанів України за своїми смаковими якостями досі залишаються поза конкуренцією.

Фото з відкритих джерел

Подивіться інші записи

На трасі Боярка-Білогородка перекинулась маршрутка. Що відомо про пасажирів та водія?

today 19.11.2022 remove_red_eye 1744

Диверсія чи недбалість? Рятувальники близько 13 годин ліквідовували пожежу на складі палет для опалення

today 10.11.2022 remove_red_eye 48

Як діють в області програми “Нова оселя” та “Відбудова приватних будинків”. Жителі яких громад отримають компенсаційне житло? Та ким формується черга?

today 18.11.2022 remove_red_eye 142

18 листопада – день пам’яті святого Іони, мучеників Галактіона і Епістими

today 18.11.2022 remove_red_eye 31

6 листопада – день пам’яті святого мученика Арефи і всіх, хто з ним постраждав, свято чудотворної ікони Божої Матері, яка називається “Всіх скорботних Радість”

today 06.11.2022 remove_red_eye 37

Поліція Бучанщини затримала будівельника з Гостомеля за нанесення п’яти ножових поранень напарнику (є відео допиту)

today 07.11.2022 remove_red_eye 522

92 запитів за 0,187