Луки, де цвітуть червонокнижні рослини, віддали під садове товариство (фото)

today 04.07.2021 query_builder 09:20 remove_red_eye 375 bookmarks Новини

Прекрасні деснянські луки біля села Сувид Вишгородського району. Радують око сибірські іриси, рідкісні орхідеї-ятришник, занесені до Червоної книги України. Заливається співом жайворонок. Та вся ця краса може незабаром зникнути.

Як повідомляє Київський еколого-культурний центр, згідно з кадастровою державною картою, вся ця краса роздана під приватне садівництво і незабаром буде знищена.

Той, хто віддав ці луки, не звернув увагу, що тут ростуть занесені до Червоної книги України рослини. Йому було байдуже майбутнє українського тваринництва, бо без випасу худоби на луках воно майже неможливе. А домашнє бджільництво? Як воно розвиватиметься без цвітучих заливних луків?

Наші предки передали ці луки у всій красі своїм нинішнім жадібним нащадкам. Зараз ці землі розділять на сотки, побудують дачі, з садами та парканами, а у Десну скидатимуть нечистоти. Остання чиста річка України теж під загрозою. Чому держава не охороняє заливні луки? Чому деякі голови сільських рад роздають їх під дачі та садові кооперативи? Віддають те, що належить всьому народу України?

КЕКЦ добиватиметься відміни рішення щодо виділення цих луків під садові кооперативи.

Фото із сайту "Київський еколого-культурний центр"

92 запитів за 0,241