На дегустацію до «Музею сиру», або Де на Київщині виробляють доообрі сири?

today 29.01.2022 query_builder 13:46 remove_red_eye 460 bookmarks Вікенд, Новини

"Доообру ферму", що в селі Івки на Богуславщині, неодмінно слід відвідати сирним гурманам. Ця локація гастротуризму славиться не лише своєю унікальною продукцією. Тут створений ще й оригінальний «Музей сиру».

Ферма, де поєднують як традиційні, так і сучасні технології, має повний цикл виробництва: від вирощування кормів для кіз до визрівання сиру. Повідомляє bzh.life.

Для місцевих козенят тут вирощують спеціальні натуральні корми, а з молока роблять різноманітні йогурти, сметану та сири. Приміром, авторський твердий сир "Бікоз" має складну технологію виробництва, він витримується понад 15 місяців для отримання надзвичайно насиченого смаку.

Для розробки цього сиру знадобилося майже 5 років. Також найбільшою популярністю користуються козячий сир «Шевр» та коров'ячий сир із гуньбою. Крім того, на фермі виготовляють кефір, різноманітні йогурти та намазки.

Технологія виготовлення сиру непроста, складається щонайменше з шести етапів.

«За допомогою спеціальної доїльної лінії молоко від кіз потрапляє до стерильних зон, а звідти в спеціальний резервуар, де охолоджується. Потім молоко пастеризують, нагріваючи до 72 градусів, і знову охолоджують. Далі його переміщують до сироварного котла, де перемішують, додаючи бактеріальну закваску та сичужний фермент. Згодом на молоці з'являється сирний згусток. Його ріжуть, змішують, підігрівають та відділяють сирне зерно від сироватки.

Майбутній сир пресують у форми та перекладають в соляний басейн за температури 12 градусів. За 1-5 днів сир дістають із соляного басейну та огортають спеціальним антимікробним сирним латексом. В залежності від виду сирні головки визрівають в спеціальному приміщенні від 2 місяців до 1 року».

Та головне тут приділяють значну увагу якості молока. Як каже сировар Андрій Білий, неможливо зварити гарний сир із поганого молока.

Відома «Доообра ферма» не лише своєю продукцією, а ще й "Музеєм сиру", відвідавши який, можна дізнатися більше цікавого про історію та виробництво цього продукту. І ще - кожна екскурсія обов'язково завершується дегустацією фермерських сирів із козячого та коров’ячого молока.

Фото із сайту dooobraferma.com.ua/

92 запитів за 0,195