На Іванківщині сапер-самородок знешкоджував російські міни за допомогою підручних засобів, в хід йшов навіть спінінг (є відео)

today 19.05.2022 query_builder 19:15 remove_red_eye 1100 bookmarks Новини

Сапер-самоук сам прибрав сотні мін і розтяжок. Євген Шабуня з села Олізарівка на Іванківщині ще до війни почав готуватися завчасно. Самотужки навчався прийомам розмінування, пише tsn.ua.

«Я дивився відеороліки, як воно розміновується, як вони працюють, як вони встановлюються, як знімаються, от з Інтернету і знаю це», - каже чоловік.

А для практичних занять в Інтернеті менш ніж за тисячу гривень купив собі металошукач. Як виявилось, знання Дуже стали в нагоді. До його села Олізарівка окупанти дійшли на третій день війн і звідусюди мінували до себе підступи.

«Вони приїхали, поставили, я вже за годину пішов, зібрав. Вони приїжджають у шоці - одні ями лишились, нічого немає», - розповідає Євген.

Розтяжки знешкоджував теж підручними засобами. «Брав звичайний спінінг, бачив розтяжки, закидував спінінг, метрів 20-30 відлазив, лягав на землю і крутив. Зацеплював розтяжку, вона вибухала. Я швидко скрутив, змотався і втік», - додає чоловік.

А ще Євген інформував українських солдат про місцезнаходження ворога. Уже після звільнення села від російських окупантів Євген допомагав розміновувати село місцевим саперам. Загалом сам зібрав сотні мін і розтяжок, але одного разу йому все ж таки не пощастило і металошукач його підвів.

«Стояла протипіхотна і я наступив на неї. Металошукач я проводив і він не побачив. Навіть трошки не запищав. Я коли впав, то не знепритомнів, нічого, виліз. Від того місця, де я підірвався, було метрів 200, я виліз туди, перев'язав собі ногу і дочекався поки приїхали, забрали», - пригадує Євген.

Скільки життів урятував Євген - порахувати неможливо. І попри травму (унаслідок вибуху частину ноги лікарі мусили ампутувати), після одужання чоловік мріє поповнити лави рятувальників.

На відео ТСН нижче - сюжет після реклами

">

Фото та відео - ТСН

92 запитів за 0,231