На Київщині активізувались отруйні змії

today 16.08.2022 query_builder 15:35 remove_red_eye 688 bookmarks Новини

Один з укусів гадюки ледь не став смертельним для чоловіка у Броварському районі Київської області - мешканця села вкусила отруйна змія, інформує kyiv.comments.ua.

Про порятунок потерпілого розповіли у Баришівській багатопрофільній лікарні. За даними медичного закладу, в лікарню 42-річний постраждалий поступив у вкрай важкому стані. Мешканця села Перемога Баришівської територіальної громади вкусила за руку чорна польова гадюка. Ця змія отруйна. Після її укусу необхідно негайно звертатися за медичною допомогою. У Баришівській багатопрофільній лікарні надали постраждалому від укусу гадюки чоловіку вчасну кваліфіковану медичну допомогу. Стан селянина медики оцінюють як задовільний. Лікарі також оприлюднили пам’ятку, як вберегтися від укусів змій та як надавати першу допомогу, якщо змія таки вкусила.

Влітку люди частіше відвідують ліси, відпочивають на узбережжі річок та ставків. У цей час активними стають й плазуни.

Що треба знати та як уберегтися від укусу змій, розповіла в. о. завідуючої відділення інтенсивної терапії та екстракорпоральної детоксикації Київської лікарні швидкої медичної допомоги Владислава Андрющенко. За словами лікарки, на території України найбільш поширені гадюки — гадюка звичайна та степова. Їхня отрута не настільки отруйна, щоб привести до смерті, якщо своєчасно надана допомога. Тому, якщо вкусила змія, слід якомога швидше доставити пацієнта до спеціалізованої лікарні. Перша допомога, яку можна надати після укусу змії, це змити отруту водою або вологою ганчіркою. Місця укусу торкатися руками не треба, також не треба його припалювати, не треба відсмоктувати отруту та ні в якому разі не накладати джгут — це найбільша помилка, яку роблять люди після укусу змії, наголосила експертка. Можна дати протиалергічний препарат та знеболюване. Та чим скоріше, тим — краще звернутися до лікарні, щоб не почалися ускладнення.

Раніше повідомлялося, що у Києві велика змія вибралася з тераріуму, спустилася з четвертого поверху та залізла в автомобіль служби таксі, сховавшись там. Для того, щоб дістати плазуна, викликали групу порятунку. Після прибуття на місце подій зоозахисникам довелося частково розібрати автомобіль та демонтувати бензобак. Відомо, що маїсовий полоз утік з однієї з квартир, вибравшись з погано закритого тераріуму.

92 запитів за 0,176