На Київщині планують побудувати два сміттєпереробні заводи за новітніми технологіями

today 09.09.2022 query_builder 11:37 remove_red_eye 81 bookmarks Новини

Це перший в Україні масштабний інвестиційний проєкт у межах реформи управління відходами, пише Київська обласна військова адміністрація.

«Близько 2,5 місяці тому народні депутати ухвалили рамковий закон “Про управління відходами”. Сьогодні ми починаємо реалізацію реформи із конкретного практичного кейсу. Фактично виконуємо доручення Президента Володимира Зеленського та нарешті починаємо долати сміттєву навалу в Україні. Бо наша мета – чисте довкілля та чиста Європа», – відзначив Міністр Руслан Стрілець.

Два сучасних заводи з переробки побутових відходів буде збудовано для Бориспільської, Броварської та Фастівської громад. Унікальність заводів полягає у використанні одразу декількох технологій обробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних відходів із подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів із виділенням ресурсоцінних матеріалів – скла, металобрухту та пластику.

Відповідний Меморандум про співпрацю та партнерство був підписаний 8 вересня Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрілецем, головою Київської ОВА Олексієм Кулебою, очільниками Бориспільської, Фастівської і Броварської громад.

«Те, що відбувається сьогодні, – це результат надзвичайно ефективної роботи. Реалізація проєкту саме на Київщині є важливим для всіх мешканців регіону. Ми постійно говоримо про подолання наслідків бойових дій, про відбудову. Проте сьогодні йдеться саме про розвиток Київської області. Ми не тільки відбудовуємо, а робимо це якісніше та за новими стандартами», – зазначив Олексій Кулеба.

Нові потужності можуть з’явитися вже за два роки. Проєкти на території Київської області будуть реалізовані за кошти кредитів європейських банків.

Фото - Київська обласна військова адміністрація

92 запитів за 0,180