На Київщині ліквідовані канали втечі “ухилянтів” за кордон. До схем причетні депутати районної ради Київської області – СБУ

today 21.12.2022 query_builder 16:47 remove_red_eye 123 bookmarks Новини

Служба Безпеки України повідомила, що організатори нелегальних трафіків пропонували потенційним призовникам виїхати за межі України під виглядом волонтерів, також пропонувалося “обійти” контрольно-пропускні пункти, пише Великий Київ.

Вартість таких “послуг” становила від 4 тис. доларів. Сума залежала від регіону проживання і терміновості виїзду.

Під час комплексних заходів на Київщині викрито місцеву жительку, яка “реєструвала” своїх клієнтів як представників місцевої благодійної організації, а потім вносила недостовірні відомості до системи “Шлях”.

Для цього використовувала власні зв’язки, у тому числі серед представників депутатського корпусу однієї з районних рад Київської області.

Організаторці злочинної схеми повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

Ще одну схему нелегальної міграції ліквідовано на Одещині. До її організації причетне міжнародне злочинне угруповання.

Зловмисники приховано переправляли осіб призовного віку до Євросоюзу поза встановленими пунктами пропуску.

Для пошуку “клієнтів” його організатори використовували спеціально створений Телеграм-канал.

Тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів і притягнення винних до відповідальності у межах кримінальних проваджень:

за ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Крім того розглядається питання про додаткову кваліфікацію дій зловмисників за ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) Кримінального кодексу України.

Фото - СБУ

91 запитів за 0,169