На річці Тетерів впіймали браконьєра

today 29.06.2022 query_builder 20:38 remove_red_eye 291 bookmarks Новини

Сьогодні, 29 червня, в ході рейду Київським рибоохоронним патрулем спільно з територіальною обороною виявлено грубе порушення правил рибальства.

Зокрема, на річці Тетерів поблизу с. Горностайпіль Вишгородського району, де протягом року заборонена будь-яка риболовля, громадянин здійснював вилов риби за допомогою сітки, інформує Київський рибоохоронний патруль.

У такий незаконний спосіб браконьєр добув 9 кг риби: вісім карасів сріблястих та трьох линів.

Сума збитків, розрахована відповідно до такс, становить 17442 грн.

На порушника складено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Нагадаємо, згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства забороняється лов водних біоресурсів із застосуванням вибухових та отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної і пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання). А також промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Використання заборонених знарядь лову є грубим порушенням правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП) та передбачає штраф до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів чи без такої.

Крім штрафу, порушник також має сплатити збитки, нанесені рибному господарству за кожний незаконно виловлений хвіст, незалежно від розміру, відповідно до такс.

Залежно від заподіяних збитків (а саме нанесення істотної шкоди), може також наступити кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Ця стаття передбачає штраф від 17000 до 85000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Фото - Київський рибоохоронний патруль

87 запитів за 0,172