У Димерській ТГ є намір втілити пілотний проєкт будівництва приватного містечка

today 26.07.2022 query_builder 07:39 remove_red_eye 300 bookmarks Новини

У селі Глібівка Димерської ТГ є намір реалізувати пілотний проєкт приватного міста, який має вирішити проблему з житлом, зокрема, для переселенців.

Про це розповів засновник компанії KBD.estate Євген Леськів, пише «Великий Київ» з посиланням на УНІАН.

Наголошується, що цей проєкт не є політичним та не має відношення до системи управління. Нове місто не відокремлене від територіальної громади та повністю підпорядковане органам місцевого самоврядування. Однак цей проєкт має на меті показати, що на території приватного міста діятимуть єдині правила, які обирають мешканці більшістю голосів.

«Коли ми говоримо про приватне місто – це не означає, що воно для обраних. 10% житла з 925000 кв. м, які будуть збудовані, ми збираємося віддати тимчасовим переселенцям, сім’ям військових та постраждалим від бойових дій. По-друге, у термін приватне, ми закладаємо, перш за все, зручну логістику та координацію всіх соціальних та комунальних процесів, що вибудовуються у місті. Тобто, одна приватна компанія управляє комунальними службами та обслуговує побудовану територію, що спрощує та прискорює безліч процесів, на вирішення яких через державні структури потрібно пройти довгий бюрократичний ланцюг», – розповіли в компанії.

Проєктувальники міста знайшли рішення щодо автономного водопостачання, щоб не збільшувати навантаження на існуючі мережі у Глібівці. На території містечка також буде запропоновано єдину європейську систему повного сортування сміття. Одна з цілей цього впровадження – загальний розвиток культури поводження з відходами, яка зараз є дуже вибірковою.

Ще одна перевага - це модернізація медичної системи, яка тут діятиме. Передбачено, що мешканці повинні мати оперативний доступ до лікування у країнах Європи та Ізраїлі. Йдеться про те, що укладаються угоди з провідними іноземними клініками, які будуть готові приймати мешканців першого приватного міста на лікування. У тому числі на реабілітацію після отриманих травм під час воєнних дій. Перші сім’ї можуть отримати ключі від квартир у новому приватному містечку на Вишгородщині вже у 2023 році.

Фото із сайту УНІАН

92 запитів за 0,167