Щоб негаразди, хвороби не притягувалися у життя, люди цього дня подавали щедру милостиню, допомагали тим, хто її потребував.
Скатертину, якою застеляли святковий стіл на Трійцю, не прали, а зберігали і нікому не показували. В народі вірили, що така скатертина здатна притягнути в оселю багатих кандидатів у наречені для дочки, або гарних і працьовитих кандидаток у дружини для сина.
Якщо на Трійцю йде дрібний дощ, після якого встановлюється сонячна погода, значить, в цьому сезоні можна очікувати багатого врожаю, особливо зернових, лісових ягід і грибів.
Всі рослини в Духів день були наділені магічними властивостями. За допомогою настоїв і відварів, приготовлених з рослин, люди виліковувалися від багатьох недуг. Також з квітів наші пращури виготовляли потужні талісмани і обереги для всіх членів родини. Попередньо рослини висушувались і окурювались певними травами (багно, мелісою, березовими бруньками, чебрецем, матіолою, кропивою).
У Зелену неділю заборонено зводити або ремонтувати будь-яку огорожу, бо вважалося, що така робота принесе всім домочадцям хвороби і неприємності.
Взагалі на Трійцю заборонено займатися будь-якою роботою, крім приготування їжі родині та домашній худобі.
У Духів день не варто купатися в річці. Адже відомо чимало випадків, коли хлопці (рідше дівчата), купаючись у водоймі у цей день, безслідно зникали.
Зранку виносили свіжу випічку на поля і городи. Господині кришили булочки, печиво, коржі на землю, задобрюючи духів покійних родичів.
Фото із мережі Інтернет