Нові тенденції ринку нерухомості в Україні: найбільшим попитом користуватиметься “вторинка”

today 29.04.2022 query_builder 11:16 remove_red_eye 266 bookmarks Новини

Після закінчення війни ринок житлової нерухомості в Україні повернеться до часів 2010-2011 років, коли більшим попитом користувалися обжите житло.

Після війни лише 20% угод на українського ринку нерухомості припадатиме на первинний продаж житла, тоді як до війни її частка становила 60% ринку. Таку думку в коментарі UBR.ua висловив фахівець із ринку нерухомості Михайло Артюхов, пише UBR.ua.

Таким чином, за словами експерта, український ринок "повернеться у 2010-2011 роки". До цього результату, з одного боку, призведе зменшення кількості нових житлових комплексів, які будуються забудовниками.

До того ж, додаткова пропозиція на вторинному ринку з'явиться за рахунок біженців з України, які не повернуться до країни та ухвалять рішення продати нерухомість. Цим вони згладять тенденцію до зростання цін на первинному ринку.

"Я вважаю, що квартири, що залишилися, в новобудовах (у тому числі тих, які почали зводити до війни, і які можна буде добудувати за термін до півроку – ред.) подорожчають, і їх швидко викуплять.

Справа в тому, що виявиться тенденція формування близького до спекулятивного попиту на викуп житла під оренду. А далі всі дивитимуться на рівень пропозиції на вторинному ринку. У цьому сегменті зараз визріває пропозиція від українців, які виїхали за кордон та не планують повертатися найближчими роками. Своєю житлоплощею у хороших будинках та ЖК вони збалансують зростання цін на первинному ринку”, – вважає Михайло Артюхов.

Фото - UBR.ua

92 запитів за 0,167