Обіцяну допомогу 6,5 тис. грн надали не всім

today 15.04.2022 query_builder 07:05 remove_red_eye 388 bookmarks Новини

Із квітня допомогу у розмірі 6500 грн зможуть отримувати лише роботодавці, які погодяться працевлаштувати переселенців. Про те, чому досі не всі українці отримали обіцяну пише OBOZREVATEL.

В уряді вирішили стимулювати українців шукати нову роботу. Проблема в тому, що кількість вакансій скоротилася в 10 разів. Навіть у відносно спокійних регіонах бізнес не ризикує брати на себе зобов'язання та наймати нових працівників.

А ще розірвано логістичні ланцюжки, практично припинилися можливості експорту товарів тощо. Щоб стимулювати українців відкривати робочі місця, а вимушених переселенців – шукати роботу, замість того, щоб давати гроші українцям, їх платитимуть роботодавцям.

Тож, з квітня якщо оформити переселенця, можна отримати компенсацію у розмірі 6500 грн. Як мінімум цю суму потрібно заплатити співробітнику за виконану роботу (крім того, заплатити за нього податки). Це стимулює зайнятість.

Крім того, в українців з'являється ще один стимул для того, щоб оформитися як переселенець. У такому разі можна буде не лише розраховувати на виплату для переселенців, а й легше буде працевлаштуватися.

На жаль, не всі українці, які мають право на допомогу від держави у розмірі 6500 грн, отримали свої виплати, бо Міністерство економіки перерахувало не в повному обсязі кошти, які необхідні для надання допомоги.

Про це йдеться у роз'ясненні Приватбанку на сайті Мінфіну. "Банк є одержувачем коштів від Міністерства економіки та здійснює зарахування на картку відразу, як тільки гроші надходять на рахунки банку. Міністерство економіки є розпорядником державних коштів, який відповідає за нарахування коштів на зазначені рахунки користувачів", – йдеться у коментарі банку.

Українці скаржаться: подали заявку на отримання допомоги у Дії, проблем не виникло, проте гроші досі не перерахували. Подати заявку можна було до 1 квітня. Усі, хто встиг це зробити у перші тижні роботи програми, свою допомогу вже отримали.

Отримають гроші і ті українці, які надіслали заявку у другій половині березня. Проте банк перерахує кошти на їхню карту, як тільки отримає гроші з бюджету.

Допомогу у будь-якому разі отримають усі українці, які встигли до 1 квітня подати заявки та відповідають критеріям (роботодавець заплатив за них ЄСВ у четвертому кварталі). Спочатку програма передбачала, що гроші буде перераховано протягом 10 днів після подачі документів. Проте через війну спрогнозувати бюджетні витрати складно. Адже насамперед фінансується армія.

Фото із сайту "OBOZREVATEL"

Подивіться інші записи

На річці Рось під кригу провалилось 4 дітей, двох врятовано, 1 дитина загинула, пошуки четвертої дитини тривають (ВІДЕО)

today 17.01.2023 remove_red_eye 233

20 січня – Собор чесного і славного пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

today 20.01.2023 remove_red_eye 27

Зруйнований окупантами приватний дитячий садочок в Ірпені повернули до життя його власники – українців не зупинити перешкодами (відео+)

today 10.01.2023 remove_red_eye 87

Можливості, а не пільги: ветерани-підприємці можуть отримати 49 мільйонів гривень на розвиток бізнесу

today 05.01.2023 remove_red_eye 45

ЖЕК у Баришівці уклав договір з підрядником на реконструкцію гідротехнічних споруд, натомість виконавець робіт “осушив” бюджет на понад 925 тис. грн

today 17.01.2023 remove_red_eye 500

Ветерани та їхні родини, які мають свій бізнес, можуть отримати до 20 тисяч на придбані товари

today 15.01.2023 remove_red_eye 35

91 запитів за 0,182