Обприскування томатів – дешеві та ефективні засоби – щоб вродили помідори

today 27.05.2022 query_builder 09:08 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

Обприскування томатів — важлива частина догляду за цією культурою.

Серед городників один із найпопулярніших народних засобів у боротьбі з хворобами помідорів — сироватка. Обробляти нею починають із початку цвітіння, а не в період росту, пише agronews.ua із посиланням на Аптеку садівника.

«Сироватка суттєво знижує розвиток фітофторозу до початку рясних дощів. Молочнокислі бактерії підвищують імунітет рослин, а плівка, яка утворюється на листках після обробки, добре захищає від хвороб», — додали фахівці.

Щоб сироватка принесла користь, обприскувати потрібно хоча б раз на тиждень і треба поновлювати обробку після кожного дощу. Обприскують сироваткою або нерозведеною, або розбавленою з водою навпіл.

Йод — один із найдоступніших препаратів, який застосовують від хвороб рослин. Дійсно, обробка томатів йодом допомагає не лише попередити, але й стримати розвиток фітофтори та інших грибів. Обробка томатів йодом є водночас добрим позакореневим підживленням для томатів, бо підвищує імунітет, нейтралізує деякі гриби та бактерії, а також сприяє формуванню потужних зав’язей.

«Обирати концентрацію йоду треба обережно, щоб не спалити листя, зазвичай вистачає 5 крапель йоду на 1 л розчину. Часто йод розчиняють не у воді, а в сироватці чи молоці», — додали фахівці.

Обприскують помідори також настоєм попелу (1 л банка золи на 10 л води, витримати добу, помішуючи час від часу) один раз на тиждень.

Обробка часниковим розчином (200 г стрілок і стебел часнику залийте 10 л води, витримайте 5–6 днів і обприскуйте раз-два на тиждень). Комахи, яких приваблювали солодкі соки рослин, втрачають апетит, якщо листя та стеблі обприскати гіркими настоями.

Фото - agronews.ua

92 запитів за 0,272