Одна п’ята частина складських площ столиці та Київщини зруйнована. Який вихід із ситуації шукають мережі магазинів “Сільпо”, “Фора” та “АТБ”

today 11.04.2022 query_builder 10:53 remove_red_eye 438 bookmarks Новини

Усього в Київській області знищено або пошкоджено орієнтовно 400 000 кв. м складів, що становить 20% від усіх складських площ Києва та області. Інформує Forbes з посиланням на гендиректора Ekol Logistics Ukraine Андрія Голімбовського та директора «Логістикс Плюс» Сергія Єремеєва, пише Главком.

Через те, що складські центри зруйновані, оператори вимушені будувати нові логістичні ланцюжки. Так, непроста ситуація в Fozzy Group

(мережа магазинів «Сільпо» та «Фора», також компанія викупила частину активів збанкрутілої групи «Фуршет»).

В їхній склад під Броварами влучила ракета, там пропала заморожена продукція на €17,4 млн, ще один великий склад у Харкові закритий через небезпеку. Компанія частково децентралізує постачання, шукаючи виробників, які будуть привозити свої товари напряму в магазини.

Без доступу до половини розподільчих центрів залишилася корпорація АТБ, у мережі якої до війни було 1316 магазинів. «Чотири склади з восьми не працюють», – говорить начальник управління з корпоративних комунікацій Сергій Демченко. Два в Київській області опинилися під ракетними обстрілами. Два інших – на окупованих територіях або в зоні боїв в інших областях. Повноцінна робота в них неможлива, не можна ні завезти товар, ні вивезти його, - пояснює він.

АТБ поки що хоче їх тимчасово замінити оперативними центрами комплектування та подальшої доставки продуктів. Ритейлер вже місяць підшуковує приміщення.

Складських приміщень на столичному ринку і в межах області не вистачало ще до війни. І зникнення 20% площ – критичне для ринку. Водночас Єремеєв наголошує, що все залежить від того, скільки людей повернеться назад і що буде зі споживанням. Багато клієнтів, за його словами, поки що розглядають як варіант захід України.

Фото із сайту "Главком"

91 запитів за 0,191