Олександр Паламарчук: “Прагну, щоб у новому році жителі громади побачили реальні зміни на краще” (інтерв’ю журналу “Нове передмістя”)

today 30.12.2020 query_builder 10:44 remove_red_eye 2448 bookmarks Відверто, Новини

На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року серед кандидатів на посаду Гатненського сільського голови щонайбільшу підтримку виборців отримав Олександр Паламарчук. Підприємець, президент SC "Гатне", депутат Києво-Святошинської районної ради VI-VII скликань. У чому ж феномен успіху Олександра Паламарчука?

!

- Завжди працюю на результат, мій підхід - доводити будь-що до логічного завершення. У мене часто зараз запитують: "Чому я вирішив балотуватися на посаду сільського голови?" Поясню, для мене важливо постійно розвиватися, не зупинятися на досягнутому.

У 2010 році я вперше був обраний депутатом Києво-Святошинської районної ради. До речі, тоді я був наймолодшим серед мажоритарників. З досвіду знаю, що мандат депутата дає більше можливостей втілити в життя ті чи інші соціальні, інфраструктурні проєкти. Завжди намагаюся робити корисні справи для громади. Як депутат районної ради за п'ять останніх років зміг залучити тільки на потреби Гатного (села, від якого мене обрали) більше 30 млн грн. Це немалі кошти, які дозволили вирішити деякі проблеми громади. Та на якомусь етапі я зрозумів, що будь-який депутат районної, обласної, навіть Верховної Ради обмежений у своїх повноваженнях. Адже розвиток населеного пункту насамперед залежить від голови, виконкому і депутатського корпусу місцевої ради. Саме їм підпорядковується робота комунальних підприємств, саме вони визначають стратегічний курс, яким розвивається громада.

Що нині маємо у Гатному? Село перенасичене висотною забудовою, недостатня кількість місць у дитячому садочку, й перелік проблем можна продовжувати.

Я зрозумів, для того, щоб Гатненська громада була зразковою, прикладом для інших, треба змінювати стиль керівництва. Однак, цілком усвідомлюю, що значною мірою успіх залежить від вдало сформованої команди. Тому зараз намагаюся створити саме таку взірцеву команду однодумців.

- За яким принципом Ви її формуєте?

- Із повагою ставлюся до кожного депутата, адже за них проголосували мешканці сіл громади. Готовий підтримувати всі конструктивні депутатські пропозиції, які сприятимуть розвитку Гатного, Віти-Поштової, Юрівки.

Якщо говорити про апарат ради, то головний критерій - це професіоналізм. Радий, що у нас працює Михайло Лєзнік - це справжній фахівець, який має значний досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Він відповідає за економічний напрям. Світлана Ляшук тривалий час очолювала районний будинок культури, а в нашій громаді опікується питаннями культури і освіти.

Сергій Вітенко займається питаннями благоустрою, він обіймає посаду першого заступника. До речі, Сергій Миколайович набрав найбільшу кількість голосів серед усіх депутатів, що підтверджує довіру виборців до нього. Це відповідальна людина та досвідчений фахівець.

Що стосується спеціалістів, які працювали у сільській раді з колишнім керівництвом, то скажу коротко - у всіх є можливість проявити себе, всі нині знаходяться на випробувальному терміні. Тому зараз дати оцінку їх роботі я не можу. Попрацюємо кілька місяців - і тоді робитиму висновки. Можливо, хтось не встигатиме за тим темпом, який ми взяли. І це стосується як нових працівників, так і тих, хто працював раніше.

Щодо виконавчого комітету, скажу одне - всі 56 осіб, які увійшли до його складу, висловили бажання працювати на розвиток сіл Гатненської громади. Щоб не було жодних маніпуляцій із приводу кількісного складу виконкому, ми прописали в регламенті, якщо член виконавчого комітету пропускає без поважних причин засідання чи не з'являється на виїзну комісію три або більше разів, у такому випадку голова сільської ради має право винести на сесію питання про виключення цієї людини зі складу виконкому. Тож протягом певного періоду всі ми побачимо, хто справді хоче працювати, а хто не має такого бажання.

- На Вашу думку, які проблеми в громаді потребують першочергового вирішення?

- Насправді проблем немало. Одна з них - будівництво каналізаційних мереж, а також централізованого водопостачання та водовідведення до будинків висотної забудови. Адже всі ми розуміємо, без каналізації жодні очисні споруди не допоможуть. Це дуже важливе питання, й ми разом із забудовником зараз вирішуємо, де проходитиме труба, якими вулицями, скільки часу необхідно, щоб виконати роботи.

Ще одна проблема - постійні аварійні відключення електроенергії. Зрозуміло, що електромережі не у нас на балансі і не ми їх обслуговуємо, тим не менш, питання треба вирішувати.

Уже зустрічався з керівництвом ДТЕК "Київські Регіональні Електромережі". З'ясували, які підстанції вони обслуговують, а які абонентські підстанції наразі без обслуговування, провели аналіз стану кожної з них. Домовилися, що за місяць наперед енергетики надаватимуть нам інформацію про можливі відключення електроенергії у населених пунктах громади.

На жаль, ми зараз не можемо укласти договір із ДТЕК про співфінансування робіт із ремонту підстанцій, хоча це й стосується наших мешканців. Тож до цього питання ще повертатимемося.

Інша нагальна проблема - стан доріг. У нас є нові вулиці, які вже заселені, однак поки не заасфальтовані та без вуличного освітлення. Ми провели соцопитування серед мешканців громади. І з'ясувалося, що 80% жителів насамперед хочуть мати елементарні умови комфортного проживання у селах ради. Це дороги, освітлення, тротуари. Зараз прораховуємо, скільки коштів потрібно, щоб заасфальтувати і зробити освітлення вже на повністю обжитих вулицях. Уздовж доріг, де інтенсивний трафік, плануємо будівництво тротуарів.

Ще одне важливе питання - у Віті-Поштовій та Юрівці немає дитячого садочка. Наразі тут завершується будівництво закладу дошкільної освіти. Тому маємо намір на початку 2021 року направити 5 млн грн на цей об'єкт, щоб якомога швидше здати в експлуатацію дитячий дошкільний заклад у Віті-Поштовій на 90 місць. Плануємо, що у березні відбудеться його урочисте відкриття.

Звісно ж, є чимало проблем і з будівництвом дитсадка у Гатному. Попередня влада будувала його з 2018 року. Проєктна вартість цього будівництва сягає майже 200 млн грн, наразі освоєно 87 мільйонів, ще більше 100 млн грн нам слід знайти, щоб завершити спорудження цього вкрай важливого об'єкта. Якщо будувати лише за власні кошти, на це знадобиться мінімум 4 роки. Ми ставимо за мету - збудувати його максимум за рік-півтора. Але для цього потрібне співфінансування з інших бюджетів - обласного, державного. Сільська рада вже звернулася до губернатора з цього питання.

- Ми заговорили про можливості бюджету, а наскільки фінансово спроможною наразі є Гатненська громада?

- Певні бонуси ми отримали - громадам залишили акциз, 60 % податку з доходів фізичних осіб теж передані на місця, проте з наступного року скасували пайову участь. У 2020 році забудовники сплатили майже 16 млн грн цього внеску до сільського бюджету. Для порівняння, надходження ПДФО в наступному році становитиме близько 20 млн грн. Тож у плюс - лише 4 млн грн, і це при тому, що нам віддали на утримання дитячий садочок, школи, медамбулаторії, клубні заклади, а також деякі функції, які раніше виконував район.

У нашому випадку реформа децентралізації, можна сказати, не призвела до покращення фінансової спроможності. Але ми не будемо дотаційними. Бюджет розвитку громади сягає приблизно 30 млн грн. Вважаю, що моє першочергове завдання як сільського голови - залучати субвенції з інших бюджетів, створювати сприятливі умови для розвитку бізнесу на території ради. Тільки в такому випадку ми зможемо розбудувати нашу громаду і зробити її такою, як ми це бачимо і хочемо.

У нас зараз є унікальна можливість змінити все на краще, ми самі будуємо наше майбутнє. Завжди кажу людям: "Бачите яму на дорозі, не проходьте повз, зверніться до комунальників, профільного заступника, депутата, члена виконкому, голови, розкажіть, де слід провести ремонтні роботи". Адже голова не може знати про всі ями, які є в наших селах. Якщо ми всі говоримо, що бажаємо процвітання нашій громаді, то давайте всі разом працювати на це. Хтось може повідомити про проблему, хтось запропонує шляхи її вирішення, а хтось має можливість вирішити її самостійно. Певною мірою, це обопільна відповідальність, якщо кожен прибиратиме біля свого подвір'я, знищуватиме шкідливу амброзію, викидатиме сміття виключно у сміттєві баки, а не виноситиме на зупинку громадського транспорту, якщо кожен дотримуватиметься правил благоустрою, тоді ми швидше досягнемо мети, якої всі прагнемо.

Я не йшов на цю посаду, щоб тільки наводити порядок, прибирати за кимось, я і моя команда прагнемо створити комфортні, сучасні та якісні умови проживання, рухатися вперед, розробляти інноваційні програми, втілювати інноваційні проєкти.

- Ви вже сказали, що певні повноваження, які раніше належали району, переходять у компетенцію громад. Які це функції?

- Ми вже проголосували про створення Центру надання адміністративних послуг, який відкриється вже у січні 2021 року й надаватиме досить широкий спектр послуг, філія ЦНАПу працюватиме у Віті-Поштовій, щоб люди не відчували дискомфорт, мали змогу отримати послуги в своєму селі. Водій сільської ради оперативно доставлятиме всі документи з філії до Гатного. Наш центр з нового року буде надавати більше 30 послуг, за напрямами: реєстрація місця проживання, земельні питання, реєстрація актів цивільного стану, соціальна допомога та субсидії.

Також зараз відводимо земельну ділянку біля Гатненської сільської ради, де у майбутньому буде споруджено сучасний ЦНАП. Поступово розширюватимемо перелік послуг. Та водночас намагатимемося зробити так, щоб Центр надання адміністративних послуг не був дотаційний.

- Актуальне питання зараз для всіх громад - поліпшення транспортного сполучення між населеними пунктами ради. Яке Ваше бачення розв'язання цієї проблеми?

- У бюджеті на 2021 рік ми передбачили кошти на розробку проєкту будівництва дороги від Гатного до Юрівки. Її спорудження дозволить, не виїжджаючи на Одеську трасу, доїжджати до будь-якого населеного пункту громади. Після будівництва дороги, оголосимо тендер та визначимося з перевізником. Ці дії вже можна не погоджувати з областю, оскільки маршрут пролягатиме виключно в межах нашої громади.

- Чого, власне, очікуєте від нового року і які проєкти маєте намір реалізувати?

- Як я вже казав, у наступному році хочемо закінчити будівництво дитячого садочка у Віті-Поштовій, зробити освітлення та заасфальтувати вулиці на нових масивах, вирішити питання з будівництва комунікацій до багатоквартирних будинків. Є намір облаштувати нові парки, а в існуючих зробити реконструкцію і розширити їх, намагатимемося збільшити кількість зон дозвілля, споруджуватимемо нові дитячі майданчики. Серед планів на 2021 рік - перекриття дахів Гатненської та Юрівської шкіл, утеплення останньої. Ремонт підвального приміщення, де будуть облаштовані два спортивні зали для залучення дітей до занять спортом. Також губернатор Київщини Василь Володін пообіцяв, що у нас буде нова центральна дорога Крюківщина-Чабани, яка пролягатиме через Гатне по вулицях Жулянській та Київській. Тут буде оновлено асфальтне покриття, збудовані тротуари, покращено її освітлення.

Із сільського бюджету ми також передбачили кошти на проєктування дороги на вулиці Прикордонній - до Столичного ринку, що дозволить розвантажити автомобільний трафік, який на сьогодні дуже інтенсивний.

Крім того, є намір облаштувати гуртожиток для працівників соціальної сфери. Свого часу при Гатненській школі планували відкрити автошколу, але це приміщення так і не використовувалося. Хочемо зробити там ремонт і облаштувати його під соціальне житло для педагогів і медиків. Адже залучити молодого спеціаліста, не надавши йому місце для проживання, дуже складно. А завдяки такій реконструкції можна буде забезпечити житлом щонайменше 30 осіб.

Я хочу, щоб в новому році люди побачили реальні зміни на краще. Це велике амбіційне завдання й величезне навантаження, насамперед, на комунальні служби, апарат ради. Громада довірила мені повноваження - і я відчуваю велику відповідальність, прагну виправдати сподівання людей.

- І наостанок, щоб Ви хотіли побажати односельцям напередодні свят?

- Насамперед, хочу побажати мешканцям сіл громади згуртуватися, допомагати один одному, співпрацювати з радою, її апаратом. Адже лише разом ми зможемо зробити наше життя кращим. Бажаю, щоб жителі громади пишалися нашими спільними досягненнями.

Журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

87 запитів за 0,205