ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ по Київській області станом на 18:00 29.03.2022

today 29.03.2022 query_builder 21:32 remove_red_eye 222 bookmarks Новини

Як повідомляє Київська обласна військова адміністрація, противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти нашої Держави. Здійснює відведення окремих підрозділів з території Київської та Чернігівської областей, а також перегрупування для зосередження основних зусиль на Слобожанському та Донецькому напрямках.

На Поліському напрямку ворог активних наступальних дій не проводив. Здійснював спроби вогневого ураження підрозділів Збройних Сил України у районах населених пунктів Романівка, Горенка, Личанка, Петрушки, Шпитьки, Мощун, Нова Буда, Майданівка, Любовичі, Забуяння, Наливайківка. Здійснює перегрупування військ та їх часткове відведення на територію республіки білорусь.

На Сіверському напрямку обстановка залишається без суттєвих змін. У напрямку на Бровари намагається утримати раніше зайняті позиції та не допустити подальше просування наших військ.

Російська федерація заперечує факти транспортування та накопичення російськими військами великої кількості боєприпасів у безпосередній близькості до об’єкту “Укриття” Чорнобильської АЕС. Діяльність російських окупаційних військ у будь-який момент може призвести до детонації боєприпасів, пошкодження “Укриття” та радіаційного зараження території, де мешкають сотні мільйонів європейців.

Використання Чорнобильської зони для транспортування та накопичення боєприпасів, а також розміщення командних пунктів російських військ здійснюється свідомо, оскільки Збройні Сили України не можуть вести на території зони відчуження бойові дії. Ризик детонації російських боєприпасів є високим і без ведення бойових дій, у зв’язку з нехтуванням окупантами заходами безпеки, а також масовим використанням старих та некондиційних боєприпасів.

Противник ослаблений, дезорієнтований, значна його частина відрізана від логістичного забезпечення і продовжує зазнавати втрат.

Найбільш небезпечними напрямками залишаються:

* Житомирська траса,

*Буча – Гостомель, *Немішаєве,

*Дмитрівська громада,

* Макарівська громада,

*північ Вишгородського району.

* Території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської, Великодимерської територіальних громад Броварського району.

Ворог постійно переміщує техніку, намагається закріпитися, будує фортифікаційні споруди.

Найбільших руйнувань унаслідок обстрілів у Бучанському (Ірпінська, Бучанська, Макарівська, Бородянська, Дмитрівська громади), Броварському (Великодимерська громада), Вишгородському районах (Димерська, Іванківська громади).

Ситуація по районах Київської області

Білоцерківський район. Протягом дня періодично лунав сигнал «Ракетна небезпека». Захоплених територій військовими формуваннями окупанта чи диверсійно-розвідувальними угрупуваннями немає. Комунальні служби працюють у посиленому режимі, перебоїв із постачанням електроенергії, газу та води не встановлено. Навчальний процес у закладах освіти району триває дистанційно. Розпочато весняно-польові роботи с/г підприємствами району.

Територіальними громадами району здійснюється реєстрація та розміщення цивільного населення, евакуйованого з тимчасово окупованої території. У Білоцерківському районі кількість такого населення складає понад 38 тисяч осіб.

Бориспільський район. Території, захоплені іноземними військами та/або іншими військовими формуваннями, відсутні. У районі об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі, ситуація стабільна. Сили оборони – у підвищеній боєготовності. Проведені навчальні стрільби.

Бучанський район. Ситуація підконтрольна, в більшості громадах напружена.

Макарівська ТГ – зв’язку немає, води, газу, електрики немає. Селище під контролем ЗСУ, але постійно під обстрілом.

Бородянська ТГ - переміщення ворога, заблокована, із зруйнованою інфраструктурою.

Немишаївська ТГ - ворог окопався, інфраструктура зруйнована, зв’язку практично немає.

Бучанська ТГ – ворог окопався, інфраструктура зруйнована. Гостомельська ТГ – переміщення техніки ворога, йшов бій. Інфраструктура зруйнована.

Ірпінська ТГ – бій. ЗСУ контролюють місто. Інфраструктура зруйнована. Постійно обстріли.

Дмитрівська ТГ – по частині громади переміщається ворог, частково відсутнє світло. Обстріли - Шпитьки, Дмитрівка – міни.

Білогородська ТГ - частково відсутнє світло.

Борщагівська ТГ, Вишнівська ТГ, Коцюбинська ТГ, Пісківська ТГ в штатному режимі.

Броварський район. У населених пунктах Баришівської, Калитянської та Великодимерської територіальних громад спостерігається присутність незначної кількості ворожої техніки. У результаті бойових дій на території цих громад завдано значних ушкоджень інфраструктурі та житловому фонду. Внаслідок ворожих обстрілів є багато пошкоджених будинків місцевих мешканців. Ситуація в цій частині району залишається напруженою.

Зафіксовано ракетний удар по території Калинівської громади, внаслідок чого виникла пожежа на одному з підприємств. Для локалізації пожежі залучені вогнеборці та 6 одиниць техніки.

На даний час ще залишаються відключеними від газопостачання деякі населені пункти Великодимерської та Калитянської громад. У зв’язку з присутністю воржого війська на даних територіях ремонтні роботи призупинені.

Ситуація у Березанській, Броварській міських, Згурівській селищній та Зазимській сільській громадах без змін, контрольована.

Розселення та реєстрація внутрішньо переміщених осіб проводяться на території Броварської міської громади. Евакуйованому населенню надається перша допомога, продукти харчування та тимчасове житло.

Вишгородський район. Ситуація в районі залишається напружена, але контрольована. Вишгородська, Петрівська та Пірнівска ТГ - без змін, населенню надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиць. Продовжується робота з укріплення обороноздатності району. Мінометним вогнем були обстріляні околиці села Лютіж, жертв та руйнувань немає. Ворог ракетами обстріляли зруйнований демидівській міст, жертв та руйнувань немає, пошкоджені дві автомашини волонтерів, які чергували на прийом людей з окупованої Димерської ТГ. В окупованих Іванківській, Димерській та Поліській ТГ - гуманітарна катастрофа, відсутні зв‘язок, електропостачання, продукти харчування та ліки. З 14:00 відкрилась можливість евакуації людей із Димерської громади та завезення туди продуктів харчування і ліків через демидівській міст. Загалом евакуйовано більш ніж 500 осіб (Катюжанка, Вахівка).

Славутич повністю ізольований. Є потреба в продуктах харчування, пальному та медикаментах. Ворог знаходиться на в‘їзді в місто. Станом на 17:30 з міста Славутич виїхало 240 одиниць легкового транспорту (1100) осіб.

Обухівський район. Вся територія Обухівського району перебуває під контролем Обухівської районної військової адміністрації. У районі всі об’єкти критичної інфраструктури на території громад району працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна, контрольована. В декількох населених пунктах перебої з електропостачанням через сильні пориви вітру. Ремонтні бригади оперативно переключають абонентів на резервні лінії.

Фастівський район. Уся територія Фастівського району перебуває під контролем Фастівської районної військової адміністрації. Об’єкти критичної інфраструктури знаходяться під охороною. Режим воєнного часу та умови комендантського часу забезпечуються належним чином. У 9 громадах Фастівського району проводиться дистанційне навчання. Фастівська міська територіальна громада приймає біженців та надає допомогу в їх розміщенні. Підприємства агропромислового комплексу проводять весняно-польові роботи. Проводяться навчання з особовим складом загонів територіальної оборони.

92 запитів за 0,239