Оперативна інформація станом на 10:00 21.03.2022 щодо ситуації на Київщині

today 21.03.2022 query_builder 12:02 remove_red_eye 607 bookmarks Новини

Основним завданням ворога залишається оточення/захоплення Києва з північного та північно-західного напрямків. У рамках зазначеного не виключається, що найближчим часом ворог здійснить спробу форсування р. Ірпінь. Ворожі угруповання проводять ротацію та доукомплектацію складу. Активно ведеться повітряна розвідка за допомогою дронів позицій наших військ, інформує Київська обласна військова адміністрація.

Найбільш небезпечними напрямками залишаються Житомирська траса, Буча, Ірпінь, Гостомель, Немішаєве, Дмитрівська ТГ, Макарівська ТГ, Мощун, північ Вишгородського району, території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської та Великодимерської територіальних громад Броварського району. Ворог постійно переміщує техніку, намагається закріпитися, будує фортифікаційні споруди. При цьому загарбник намагається налагодити логістику та поповнити склади. Йде неприцільний, хаотичний обстріл житлових масивів та інфраструктури населених пунктів поблизу столиці.

Протягом 20 березня зафіксовано близько 30 обстрілів російськими військами житлових масивів та соціальної інфраструктури.

Найбільші руйнування внаслідок обстрілів у Бучанському (Ірпінська, Бучанська, Макарівська, Бородянська, Дмитрівська громади), Броварському (Великодимерська громада), Вишгородському (Димерська, Іванківська громади) районах.

Спостерігається збільшення концентрації забруднюючих речовин в повітрі. Радіаційна ситуація на Київщині стабільна.

Ситуація по районах Київської області:

Білоцерківський район. Ситуація контрольована в усіх територіальних громадах району. За ніч декілька разів лунав сигнал повітряної тривоги. Обстрілів не зафіксовано. До громад району надходить гуманітарна допомога.

Бориспільський район. У районі об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі, ситуація стабільна. Ніч пройшла спокійно, обстрілів не зафіксовано, хоча сигнал повітряної тривоги лунав декілька разів. Ситуація в Бориспільській, Переяславській, Яготинській міських, Вороньківській, Гірській, Дівичківській, Золочівській, Пристоличній, Студениківській, Ташанській, Циблівській сільських ОТГ контрольована.

Бучанський район. Макарівська громада постійно під обстрілом ворога. Особливо потерпають Макарів, Копилів, Северинівка, Колонщина, Мотижин, Ясногородка, Березівка.

Постійно ведуться бої на Житомирській трасі. У Дмитрівській ТГ спостерігається пересування ворога. Вночі були обстріляні села Петрушки та Шпитьки, що спричинило пожежу приватних будинків. Ворог проводить розвідку із застосуванням дронів. Багато сіл в окупації, що приближує гуманітарну катастрофу. У населення не залишається продуктів, медикаментів, гігієнічних товарів, дитячого харчування. Зокрема, це села Клавдієво-Тарасове, Северинівка, Березівка, Миколаївка. Фіксуються випадки мородерства з боку загарбників. У Бородянській громаді другий день поспіль зривається евакуація.

У Немишаївській ТГ ворог окопується, інфраструктура зруйнована, зв’язку практично немає.

У Бучанській територіальній громаді ворог окопався, інфраструктура зруйнована. Постійні обстріли.

У Гостомельській ТГ – переміщення техніки ворога, йшов бій. Інфраструктура зруйнована.

В Ірпені тривають бої. ЗСУ продовжує контролювати 70% міста. Інфраструктура зруйнована. Постійно обстріли.

Коцюбинська, Білогородська, Вишнева, Борщагівська громади під контролем місцевих органів влади.

Броварський район. Ніч з 20 на 21 березня минула спокійно.

У населених пунктах Баришівської, Калитянської, Великодимерської та Калинівської територіальних громад спостерігається присутність ворожої техніки. У результаті бойових дій на території цих громад завдано значних ушкоджень інфраструктурі та житловому фонду. Внаслідок ворожих обстрілів також пошкоджені будинки місцевих мешканців. Ситуація в цій частині району залишається напруженою. Відключені від газопостачання населені пункти Великодимерської та Калитянської громад. Проводяться ремонтні роботи.

Ситуація у Березанській, Броварській міських, Згурівській селищній та Зазимській сільській громадах без змін, контрольована. Збоїв у роботі систем тепло–, газо–, водо–, електропостачання та водовідведення, об’єктів критичної інфраструктури немає.

20 березня у Броварському районі відбулася евакуація населення за двома гуманітарними коридорами.

За обома маршрутами до місця призначення прибули 37 автобусів та 550 власних автомобілів. Орієнтовна кількість вивезеного населення за обома маршрутами становить 3310 осіб, серед них 1828 дітей. Всім евакуйованим надані перша допомога та тимчасове житло. Евакуація громадян проводилася відповідно до встановлених схем.

Вишгородський район. Ситуація в районі напружена, але контрольована. Населенню Вишгородської, Петрівської та Пірнівської ТГ надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиць.

В окупованих Іванківській, Димерській та Поліській територіальних громадах гуманітарна катастрофа, відсутній зв‘язок, електропостачання, продукти харчування та ліки. Продовжується евакуація людей з окупованої Димерської громади. Славутич повністю ізольований. Є потреба в продуктах харчування та медикаментах, пальному.

Обухівський район. Уся територія Обухівського району перебуває під контролем Обухівської РВА. Усі об’єкти критичної інфраструктури на території громад району працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна, контрольована.

Фастівський район. У районі всі об’єкти критичної інфраструктури на території громад працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна та контрольована. На частині АЗС відсутнє пальне. Фастівська міська територіальна громада приймає біженців та надає допомогу в їх розміщенні. Лікарні приймають поранених.

В усіх районах продовжується робота з нарощування оборони. Сили територіальної оборони – в підвищеній боєготовності. Зміцнюються блокпости, зводяться фортифікаційні оборонні споруди. Йде боротьба з диверсантами.

За оперативною інформацією ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», залишаються знеструмленими 499 населений пункт, 154334 споживачів. Протягом минулої доби включено електропостачання 13 населеним пунктам, 8491 споживачу.

Аварійно-відновлювальні роботи в області продовжуються, щойно бригади отримують можливість їх безпечно виконувати.

За оперативною інформацією АТ «Київоблгаз», наразі без газопостачання 69 населених пунктів:

Бучанського (с. Юрів, Ситняки, Копіївка, Блиставиця, Луб’янка, Микуличі, Озера, Гнатівка, Горбовичі, Гореничі, Мила, Стоянка, Буча, Ворзель, Горенка, Гостомель, Дмитрівка, Забуччя, Ірпінь, Коцюбинське, Мироцьке, Мощун, Михайлівка-Рубежівка, Раківка, Раківка-Дачі, Синяк, Тарасівщина, Миколаївка, Макарів, Бородянка, Наливайківка);

Вишгородського(Воронівка, Гаврилівка, Демидів, Димер, Литвинівка, Лісовичі);

Броварського (Бервиця, Скибин, Велика Димерка, Залісся, Калита, Семиполки, Академсади, Ландиш, Літки, Літочки, Любич, Прилісся, Рожни, Соболівка, Богданівка, Нова Богданівка, Заворичі, Опанасів, Бобрик, Вільне, Гайове, Жердова, Захарівка, Михайлівка, Покровське, Рудня, Тарасівка, Шевченкове, Мокрець, Глібівка, Козаровичі);

Фастівського (Ясногородка) районів.

Всього відключено 129364 абонентів.

За минулу добу на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління надійшло 109 заяв та повідомлень громадян про підпал, вибух, замінування, пов’язаних безпосередньо з російською агресією. Всього за весь час війни надійшло 3117 заяв. Найбільша кількість повідомлень надходять з Броварського, Бучанського та Вишгородського районів.

92 запитів за 0,155