Оперативна інформація станом на 29.03.2022 щодо ситуації на Київщині

today 29.03.2022 query_builder 13:56 remove_red_eye 1246 bookmarks Новини

Ворог продовжує підступно завдавати ракетно-бомбових ударів, намагаючись повністю знищити інфраструктуру та житлові квартали українських міст. Концентрується на сховищах пального, з метою ускладнення логістичногозабезпечення та створення умов гуманітарної кризи, інформує Київська обласна військова адміністрація.

В порушення вимог міжнародного гуманітарного права в окремих тимчасово зайнятих населених пунктах Київської, Запорізької, Чернігівської, Херсонської та Харківської областей російські окупанти продовжують терор стосовно місцевого населення. Обстрілюють житлові будинки; грабують, викрадають та тримають в заручниках мирних мешканців.

Група Сил оборони України продовжує проводити оборонну операцію на східному, південно-східному та північно-східному напрямках. ЗСУ успішно стримують ворога на всіх напрямках, а в деяких районах наші війська здійснюють успішні контратаки.

Найбільш небезпечними напрямками залишаються:

Житомирська траса, Буча – Ірпінь – Гостомель, Немішаєве, Дмитрівська громада, Макарівська громада, північ Вишгородського району. Території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської, Великодимерської територіальних громад Броварського району. Ворог постійно переміщує техніку, намагається закріпитися, будує фортифікаційні споруди.

Станом на 28 березня зафіксовано більше 40 обстрілів російськими військами житлових масивів та соціальної інфраструктури Київщини.

Найбільші руйнування внаслідок обстрілів у Бучанському (Ірпінська, Бучанська, Макарівська, Бородянська, Дмитрівська громади), Броварському (Великодимерська громада), Вишгородському районах (Димерська, Іванківська громади). Вчора були зафіксовані обстріли сел Петрушки та Шпитьки, населені пункти Борщагівської, Вишнівської, Білогородської територіальної громади.

Загалом руйнування зафіксовано у 34 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 49,2 %. Критичних руйнувань завдано у Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській ТГ.

Загалом більше 550 об’єктів.

Ситуація по районах Київської області:

Інформаційно

Білоцерківський, Бориспільський, Обухівський, Фастівський райони. Ситуація контрольована. Надзвичайних подій не зафіксовано. Триває постійна робота з прийому, зберігання та направлення гуманітарних вантажів. Все під контролем. Налагоджений учбовий процес дистанційно.

Бучанський район. Ситуація підконтрольна, в більшості громадах напружена.

Макарівська ТГ – зв’язку немає, води, газу, електрики немає. Селище під контролем ЗСУ, але постійно під обстрілом.

Ірпінська ТГ – Ірпінь бій. ЗСУ контролює місто. Інфраструктура зруйнована. Постійно обстріли.

Немишаївська, Бучанська ТГ - ворог окопався, Інфраструктура зруйнована, зв’язку практично не має. Гостомельська ТГ –переміщення технікою ворога, йшов бій. Інфраструктура зруйнована. Бородянська ТГ - переміщення ворога, заблокована, з зруйнована інфраструктура. Дмитрівська ТГ – по частині громади переміщається ворог, частково відсутнє світло.

Білогородська ТГ - частково відсутнє світло.

Борщагівська ТГ, Вишнівська ТГ, Коцюбинська ТГ, Пісківська ТГ - в штатному режимі.

Броварський район. Ніч з 28 на 29 березня у Броварському районі минула спокійно У населених пунктах Баришівської, Калитянської та Великодимерської територіальних громад спостерігається присутність незначної кількості ворожої техніки. У результаті бойових дій на території цих громад завдано значних ушкоджень інфраструктурі та житловому фонду. Внаслідок ворожих обстрілів є багато пошкоджених будинків місцевих мешканців. Ситуація в даній частині району залишається ще напруженою.

Вишгородський район. Ситуація в районі напружена, але контрольована. Вишгородська, Петрівськата Пірнівска тг без змін, населенню надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиц. Продовжується робота по укріпленню обороноздатності району. В окупованих Іванківській, Димерської та Поліської тг гуманітарна катастрофа, відсутній зв‘язок, електропостачання, продукти харчування та лікі. Планується продовження евакуації населення з Димерської громади та завезення туди продуктів харчування і ліків.

Славутич повністю ізольований. Є потреба в продуктах харчування, пальному та медикаментах. Ворог знаходиться на в‘їзді в місто. Планується евакуація людей з міста Славутич.

Евакуація

Сьогодні евакуація цивільного населення гуманітарними коридорами в Київській області не проводиться. Немає погоджених маршрутів.

Довідково. За весь час проведення евакуації цивільного населення (з 9 березня), евакуйовано вже більше 65 000 жителів області.

ДСНС

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 41 пожежа (12 – в житловому секторі, 2 – на підприємствах, 20 – трав’яний настил, 6 - сміття).

Більше 10 загорань приватних будинків, сухої трави, та об’єктів соціальної інфраструктури по різним адресам в Бучанському районі (Святопетрівське, Забір`я) внаслідок обстрілів ворога. Техніка до гасіння не залучалась. Велись активні бойові дії.

За добу виявлено та знешкоджено – 11 вибухо-небезпечних предметів у Бучанському районі (с. Софіївська Борщагівка, с. Петрушки)

Ситуація з ЧАЕС. Інформація про пожежі у Чорнобильській зоні сьогодні не відповідає дійсності, але у випадку справді займань там, які є ризики і для яких населених пунктів?

Відзначається продовження мілітаризації російськими окупаційними військами зони відчуження Чорнобильської АЕС. Це серйозно підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд, що побудовані над четвертим енергоблоком станції після її вибуху в 1986 році. Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження ним не лише України, але й інших країн Європи. Окупаційні війська РФ ігнорують загрози та застереження та продовжують транспортувати і зберігати значну кількість боєприпасів в безпосередній близькості від атомної станції.

Десятки тон реактивних снарядів, снарядів для ствольної артилерії, мінометних боєприпасів щодня транспортуються підрозділами Східного воєнного округу збройних сил російської федерації з бази тилового забезпечення, що розгорнута в Наровлянському районі Гомельської області республіки білорусь. Транспортний коридор загарбників проходить через місто Прип’ять та в кількох сотнях метрів від ізоляційних споруд атомної станції. Подальше зберігання боєприпасів здійснюється в сусідньому до міста Прип’ять місті Чорнобиль, що також знаходиться на незначній відстані від АЕС. В місті Чорнобиль окупантами розгорнуто тимчасовий пункт управління угрупуванням військ Східного воєнного округу, а також командний пункт 38-ї окремої мотострілецької бригади.

В першу чергу постраждають населені пункти Вишгородського району. Це Іванківська, Поліська, Димерська громади.

Оборона Києва та Київщини у випадку вторгнення Білорусі

На волинському напрямку від Збройних Сил Республіки Білорусь знаходяться до чотирьох БТГр, які залучені до зміцнення та захисту білорусько-українського кордону. Повністю виключити причетність Збройних Сил Республіки Білорусь до бойових дій на території України неможливо.

Російський ворог перегрупує війська та відводить частину підрозділів на територію Республіки Білорусь для відновлення боєздатності.

На Гомельщині Республіки Білорусь зафіксовано перевезення мобільної балістичної ракетної системи «Іскандер-М» в напрямку Державного кордону з Україною.

Але саме з території Білорусі в перший день війни до Київської області увійшли російські загарбники. Вони окупували три територіальні громади Вишгородського району – Поліську, Іванківську та Димерську. Українські військові готові до будь якого сценарію і, безумовно, враховуємо будь-які варіанти оборони.

Славутич. Яка там ситуація?

Наразі загарбники покинули територію міста, але залишили блок пости біля Славутича. Над містом майорить український прапор. Міська рада працює, міський голова Юрій Фомічев на місці і з ним є зв’язок. В Славутичі печуть власний хліб, та роздають гуманітарну допомогу, яку ми встигли завести до ізоляції. Але вона вже закінчується. Місто потребує ліків, продуктів харчування. Ми готові все це завести та евакуювати людей. До речі на евакуацію вже записалися більше 1000 людей. Але поки немає погоджених гуманітарних коридорів. Працюємо над цим. Люди на своїх авто покидають місто. Вчора виїхало більше 100 авто.

ЗВЕРТАЮ УВАГУ!

Надання жодної інформації під час виконання бойових завдань підрозділами Сил оборони ставить під загрозу їх проведення та загрожує невиправданими втратами серед особового складу та цивільного населення. Що вважаю неприпустимо в обстановці війни з російською федерацією, наголошує очільник Київської обласної військової адміністрації.

Прошу коментувати всі активні дії Силами оборони тільки після їх повного завершення та оприлюднення їх результатів офіційними джерелами.

Тому звертаюся до всіх глядачів та представників ЗМІ, користуйтеся лише перевіреними та офіційними джерелами інформації, тим самим ви підтримаєте військових та збережете їх життя.

92 запитів за 0,244