Оперативна інформація станом на 11:30 20.03.2022 щодо ситуації на Київщині

today 20.03.2022 query_builder 13:26 remove_red_eye 343 bookmarks Новини

Протягом доби зафіксовано більше 20 обстрілів російськими військами житлових масивів та соціальної інфраструктури, інформує Київська ОВА.

Найбільші руйнування внаслідок обстрілів у Бучанському (Ірпінська, Бучанська, Макарівська, Бородянська громади), Броварському районі (Великодимерська ТГ), Вишгородському районі (Димерська, Іванківська громади).

Основним завданням ворога залишається оточення/захоплення Києва з північного та північно-західного напрямків. Не виключається, що найближчим часом ворог здійснить спробу форсування р. Ірпінь. Ворожі угруповання проводять ротацію та доукомплектацію складу. Активно ведеться повітряна розвідка позицій наших військ.

Ситуація по районах Київської області:

Білоцерківський район. Ситуація контрольована в усіх територіальних громадах району. За ніч декілька разів лунав сигнал повітряної тривоги. Обстрілів не зафіксовано. Формуються екіпажі для вивезення цивільного населення з найгарячіших точок області. До громад району надходить гуманітарна допомога.

Бориспільський район. У районі об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі, ситуація стабільна. Ніч пройшла спокійно, обстрілів не зафіксовано, хоча сигнал повітряної тривоги лунав декілька разів. Ситуація в Бориспільській, Переяславській, Яготинській міських, Вороньківській, Гірській, Дівичківській, Золочівській, Пристоличній, Студениківській, Ташанській, Циблівській сільських ОТГ контрольована.

Бучанський район. Ситуація без істотних змін. У Макарівській ТГ відсутні водопостачання, газ, електрика, зв’язок. Селище під контролем ЗСУ, але постійно під обстрілом ворога. У Бородянській тергромаді – переміщення ворога. У Немішаївській ТГ окопався ворог, інфраструктура зруйнувана, зв’язку практично немає.

У Бучанській ТГ також окопався ворог. У Гостомельській громаді зафіксовано переміщення військової техніки ворога, вночі був бій. По частині Дмитрівської ТГ переміщується ворог, частково відсутнє світло.

Інфраструктура зруйнована. В Ірпіні тривають бої. ЗСУ контролює 70% міста.

Ворог окопується, намагається перегрупуватися, зводить оборонні фортифікації.

Броварський район. Ніч з 19 на 20 березня у Броварському районі минула спокійно. У населених пунктах Баришівської, Калитянської, Великодимерської та Калинівської територіальних громад спостерігається присутність ворожої техніки.

Залишаються поки що відключеними від газопостачання населені пункти Великодимерської та Калитянської громад. Проводяться ремонтні роботи.

19 березня у Броварському районі проводилася евакуація населення за двома гуманітарними коридорами.

Перший маршрут розпочав свою роботу з с. Бервиця до Броварів. За цим маршрутом прибуло до пункту призначення 15 автобусів та 23 власних авто.

За другим маршрутом розпочалася евакуація з Богданівки до Броварів. За цим маршрутом до місця призначення приїхали 30 автобусів та 200 власних автомобілів.

Кількість вивезеного населення за обома маршрутами становить 2243 особи, серед них 893 дитини. По приїзду всі евакуйовані були забезпечені першою допомогою та житлом.

Вишгородський район. Ситуація в районі залишається напружена, але контрольована. Мешканцям Вишгородської, Петрівської та Пірнівської ТГ надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиць.

Ворог з РСЗВ «Град» обстріляв с. Нові Петрівці Петрівської громади.

В окупованих Іванківській, Димерській та Поліській ТГ - гуманітарна катастрофа, відсутній зв‘язок, електропостачання, продукти харчування та ліки. Продовжується евакуація людей з окупованої Димерської громади. Славутич повністю ізольований. Є потреба в продуктах харчування та медикаментах.

Обухівський район. Уся територія Обухівського району перебуває під контролем Обухівської РВА. Усі об’єкти критичної інфраструктури на території громад району працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна, контрольована.

Фастівський район. У районі всі об’єкти критичної інфраструктури на території громад працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна та контрольована. На частині АЗС відсутнє пальне. Фастівська міська територіальна громада приймає біженців та надає допомогу в їх розміщенні. Лікарні приймають поранених.

В усіх районах продовжується робота з нарощування оборони. Сили територіальної оборони – в підвищеній боєготовності. Зміцнюються блокпости, зводяться фортифікаційні оборонні споруди. Йде боротьба з диверсантами.

Найбільш небезпечними напрямками залишаються Житомирська траса, Буча, Ірпінь, Гостомель, Немішаєве, Дмитрівська ТГ, МакарівськаТГ, Мощун, північ Вишгородського району, території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської та Великодимерської ТГ Броварського району. Ворог постійно переміщує техніку, намагається закріпитися, будує фортифікаційні споруди. При цьому загарбник намагається налагодити логістику та поповнити особистий склад. Йде неприцільний, хаотичний обстріл житлових масивів та інфраструктури населених пунктів поблизу столиці.

За минулу добу на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління надійшло 83 заяви та повідомлення громадян про підпал, вибух, замінування, пов’язаних безпосередньо з російською агресією. Всього за весь час війни надійшло 3008 заяв.

Сьогодні планується продовження евакуації цивільного населення з найнебезпечніших місць області. Гуманітарна допомога направляться в усі сім районів Київщини.

92 запитів за 0,170