Оперативна інформація станом на ранок 8.03.2022 щодо ситуації на Київщині

today 08.03.2022 query_builder 10:22 remove_red_eye 176 bookmarks Новини

Ситуація в Київській області залишається напруженою, інформує Київська обласна військова адміністрація.

Бучанський район. Ситуація напружена. У Макарові, Ірпені, Гостомелі вночі продовжувалися бої. Ворог розташував техніку вздовж Немішаєвської громади, Михайлівки-Рубежівки та Бучі. Ведеться вогонь по житлових будинках та цивільному населенню. Загарбник перешкоджає проведенню евакуації населення. Протягом доби з Ірпеня вдалося вивезти тих, хто зміг самостійно дістатися до місця збору. Зараз у районі готуються до масштабної евакуації людей та доставки гуманітарної допомоги. Для цього потрібен режим тиші. Йде великий потік людей до лав територіальної оборони району.

Білоцерківський район. Ситуація контрольована. Ніч пройшла тихо та спокійно. Комунальні служби працюють у посиленому режимі. Населені пункти забезпечено постачанням електроенергії, газу та води. Активізувався волонтерський рух для надання допомоги військовим та населенню. Проводиться організація надання гуманітарної допомоги населенню.

Бориспільський район. Усі громади під контролем. Комунальні служби та об’єкти інфраструктури працюють у штатному режимі. Укріплюються кордони району та блокпости на дорогах. Сили оборони приведені в підвищену боєготовність. Ударів не зафіксовано.

Броварський район. Територія Броварського району постійно перебуває під контролем Броварської районної військової адміністрації. Зафіксовано пересування ворожої техніки на території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської та Великодимерської територіальних громад. У цих громадах тривають бойові дії. Ситуація в цій частині району залишається напруженою.

В селах Мокрець та Заворичі Калитянської громади відсутній зв’язок. Приймаються рішення про його відновлення. Електропостачання частково вдалося відновити. У цих населених пунктах спостерігається активне пересування ворога.

У с. Русанів Великодимерської громади є зруйновані приватні житлові будинки. Вже вдалося відновити газопостачання. Електро-, водопостачання, опалення та зв’язок поки відсутні. У с. Заворичі внаслідок артобстрілів згорів місцевий храм та декілька приватних будинків.

У с. Перемога частково зруйновані місцевий храм, будинок священника та стаціонарний будинок для самотніх людей. Спостерігається наявність ворожої техніки. У с. Лукаші відсутнє водопостачання.

У решті громад району об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі, послуги населенню надаються в повному обсязі.

Вишгородський район. Північ району окупована ворогом. Поліська, Димерська, Іванківська громади на межі гуманітарної катастрофи. Йде постійне перегрупування сил загарбника. До району надходить гуманітарна, медична та продуктова допомога. Але загарбник не дає можливості допомогти окупованим громадам. Людям, які самостійно виходять з окупованої території, надається допомога та організовується евакуація з району.

Обухівський район. Ситуація контрольована. Усі територіальні громади під контролем. Йдуть роботи з відновлення інфраструктури та надання необхідної допомоги населенню. Авіаударів не зафіксовано. Укріплюються блокпости.

Фастівський район. Уся територія Фастівського району перебуває під контролем Фастівської районної військової адміністрації. У районі всі об’єкти критичної інфраструктури на території громад працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна та контрольована.

Найбільш небезпечними напрямками залишаються Житомирська траса, Буча – Ірпінь – Гостомель, Макарів, а також північ Вишгородського району. Тривають бої на території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської та Великодимерської територіальних громад Броварського району.

Загарбники продовжують накопичувати війська та техніку, обстрілюються житлові масиви та критична інфраструктура. В усіх районах Київщини йде боротьба з диверсійними групами.

87 запитів за 0,165