Оперативна ситуація на Київщині станом на 5 квітня

today 05.04.2022 query_builder 13:05 remove_red_eye 541 bookmarks Новини

У звільнених від загарбника населених пунктах Бучанського, Вишгородського, Броварського районів силами оборони проводиться зачистка та розмінування територій. Завозиться гуманітарна допомога. Протягом доби на території Київської області фахівцями ДСНС виявлено 574 вибухонебезпечних предмети. Йде постійна робота з їх знешкодження.

Після закінчення зачистки та розмінування комунальні служби почнуть відновлювати критичну інфраструктуру, інформує Київська обласна військова адміністрація.

Працює спеціальна обласна моніторингова група, що фіксує наслідки агресії ворога та знищення цивільної інфраструктури.

Зараз руйнування зафіксовано у 35 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 50,7 %. Критичних руйнувань завдано у Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській, Пісківській ТГ. На сьогодні мова йде про приблизно 650 об’єктів.

Ситуація в районах

Броварський район. Ніч з 04 на 05 квітня у Броварському районі минула спокійно. Наслідком проведення бойових дій є замінування окремих територій району. Зокрема, це населені пункти Великодимерської, Калитянської та Баришівської територіальних громад. Зараз проводяться зачистки територій цих громад. 4 березня фахівцями служби ДСНС району проводилися заходи щодо перевірки замінованих територій населених пунктів таких, як Залісся, Плоске, Богданівка, Велика Димерка та Жердова.

Поки що частково відновлене електропостачання в селі Рудницьке Баришівської громади, селах Шевченкове та Зоря Великодимерської громади.

Ситуація у Березанській, Броварській міських, Згурівській селищній та Зазимській сільській громадах контрольована.

04 квітня були доправлені продуктові набори до сіл Бервиця та Мокрець Калитянської громади.

На території Броварської міської громади продовжується реєстрація внутрішньо переміщених осіб. Постраждалому населенню надається перша допомога, продукти харчування та тимчасове житло.

У результаті минулих бойових дій в територіальних громадах Броварського району є пошкодження закладів освіти: У Калитянській селищній територіальній громаді пошкодження зазнали Мокрецький НВК (немає вікон, частково знищено котельню) та Заворицький НВК (немає вікон, пошкоджено покрівлю). У Калинівській селищній територіальній громаді пошкоджені Красилівський ЗЗСО та ЗДО «Малятко» (внаслідок вибуху пошкоджено вікна та покрівля). У Великодимерській селищній територіальній громаді – пошкоджені Богданівське НВО та дошкільний навчальний заклад «Півник», Бобрицьке НВО, Русанівське НВО, Плосківське НВО. Наразі в територіальній громаді ведуться роботи з відновлення світла та інтернету.

Відповідно до розпорядження керівника районної територіальної оборони, начальника Броварської районної військової адміністрації у Баришівській, Великодимерській та Калитянській громадах Броварського району продовжено комендантську годину з 06 год. 05 квітня до 06 год. 07 квітня 2022 року.

Бучанський район. Уся територія району перебуває під контролем районної військової адміністрації. У громадах, що перебували під російською окупацією, проводяться роботи з розмінування, відновлення критичної інфраструктури: газо-, електропостачання, зв’язку, направляється гуманітарна допомога. Також правоохоронні органи фіксують злочини, що були заподіяні окупантами мирному населенню. Встановлено посилену комендантську годину. Постраждалому населенню надається необхідна медична допомога. Посилена комендантська година продовжена до 6 год 7 квітня. Коцюбинська, Вишнівська, Борщагівська, Пісківська, Білогородська громади продовжують працювати у штатному режимі.

Вишгородський район. Ситуація в районі залишається напружена, але контрольована. Населенню Вишгородської, Петрівської та Пірнівської ТГ надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиць. Продовжується робота по укріпленню обороноздатності району. В Іванківській, Димерській та Поліській ТГ гуманітарна катастрофа, відсутній зв‘язок, електропостачання, продукти харчування та ліки. Здійснюються заходи щодо нормалізації ситуації в громадах, відновлення інфраструктури. Продовжується завезення туди продуктів харчування і ліків. Славутич має потребу в продуктах харчування, пальному та медикаментах.

Обухівський, Бориспільський, Білоцерківський, Фастівський райони.

Ситуація контрольована. Ніч пройшла спокійно. Декілька разів лунали сигнали повітряної тривоги. Надзвичайних подій не зафіксовано. Триває постійна робота з прийому, зберігання та направлення гуманітарних вантажів. Освітній процес здійснюється дистанційно. Підприємства агропромислового комплексу проводять весняно-польові роботи. Сили оборони – в підвищеній боєготовності.

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 11 пожеж (7 – в житловому секторі, 1 – на підприємствах, транспорт – 1, трав’яний настил - 2).

91 запитів за 0,231