Перед покупкою нерухомості податкова перевірить звідки у вас кошти

today 08.02.2022 query_builder 19:33 remove_red_eye 147 bookmarks Новини

Вступив у дію наказ Мінфіну та Мінюсту №280/5/41 від 31.01.2022 року «Про затвердження Порядку електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції України та Державної податкової служби України щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно».

Цей документ передбачає обов’язкову перевірку всіх покупців нерухомості. Відтепер податковій службі надали повноваження одразу перед купівлею-продажем землі, будинку, квартири, будь-якої іншої нерухомості перевіряти дані покупця. Наказом нотаріус чи державний реєстратор повинні надати дані покупця податковій, яка повинна відразу перевірити доходи покупця.

«Затвердити Порядок електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції України та Державної податкової служби України щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно», - йдеться у документі.

Адміністраторами обміну інформацією є державне підприємство "Національні інформаційні системи" та Державна податкова служба України.

До запровадження інформаційної взаємодії згідно з Порядком, затвердженим цим наказом, Міністерству юстиції України слід забезпечити разом з ДПС України проведення ідентифікації та верифікації осіб, відомості щодо яких містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на підставі відомостей, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,184