Переяслав – одна з найбільших в Україні скарбниць етнографії

today 07.08.2021 query_builder 11:04 remove_red_eye 325 bookmarks Новини

Ось і вихідні, а значить є можливість відвідати Національний історико-етнографічний заповідник “Переяслав”, адже кількість пам'яток, які тут зберігаються, вражає: 371 нерухома пам’ятка історії й архітектури українського народу, 24 тематичні музеї, у фондах яких зберігається понад 160 тисяч експонатів, інформує управління туризму Київської ОДА.

Загальна площа заповідника – 3050 га, у тому числі 420000 квадратних метрів експозиційної площі. З початку ХІХ століття і до тепер тут проводяться археологічні дослідження.

Вся територія насичена різночасовими пам’ятками культури, можна легко заблукати в історії на кілька годин.

Відвідувачі мають можливість побувати в будинках пращурів українців, дерев'яних церквах, садибах селян різного стану, кузнях та майстернях, подивитися, як виглядав поштовий двір, і розглянути вітряні млини, розташовані на території заповідника.

А ще варто відвідати нову виставку «Кролевецькі рушники кінця ХІХ ст. – першої половини XX ст.», яка доступна на території заповідника до кінця року. Рушники яскраві, святкові, насичені кольорами та орнаментикою, вони служили оздобою інтер’єру та обрядовим атрибутом.

Фото - управління туризму Київської ОДА

92 запитів за 0,215