Поблизу ЧАЕС горить понад 10 тисяч гектарів лісу

today 27.03.2022 query_builder 17:58 remove_red_eye 332 bookmarks Новини

У зоні відчуження поблизу Чорнобильської АЕС пожежею охоплено понад 10 тис. га лісів на 31 ділянці, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, інформує «Інтерфакс-Україна».

"У зоні відчуження в районі ЧАЕС через бойові дії горить понад 10 тисяч гектарів лісів, зафіксовано 31 пожежу, що спричиняє підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря", - написала Денісова у своєму Фейсбуці у неділю.

Вона звернулася до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб "запобігти непоправним наслідкам не лише для України, а й для всього світу".

"Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи", – зазначила омбудсмен.

Водночас вона висловила переконання, що запобігти катастрофічним наслідкам можна лише шляхом негайної деокупації території, захопленої російськими військами.

"Тому закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на Російську Федерацію для припинення воєнної агресії проти України та деокупації зон підвищеної небезпеки", – зазначила Денісова.

Адже через захоплення зони відчуження військами РФ контроль та гасіння пожеж неможливі.

Денісова висловила переконання, що через вітряну та суху погоду інтенсивність та площа пожеж збільшаться, що може спричинити масштабні пожежі, з якими важко впоратися навіть у мирний час.

"Полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони", – попередила вона.

Наразі ні Державна інспекція ядерного регулювання, ні Державне агентство з управління зоною відчуження нової інформації про пожежі у зоні не дають.

Фото ілюстративне із фейсбук-сторінки Людмили Денісовою

92 запитів за 0,170