Поради городникам. Серпень страву готує, а вересень її до столу подає

today 02.09.2022 query_builder 08:13 remove_red_eye 51 bookmarks Новини, Таємні знання

Так кажуть у народі. І поки хтось гріється під променями ще теплого осіннього сонечка, у городників гаряча пора - збір урожаю та підготовка саду та городу до зими.

Саме зараз можна побачити плоди своєї праці - у дбайливих господарів засіки у вересні завжди повні. Строки збирання різних культур можуть дещо відрізнятися в різні роки, але прибрати все слід до перших заморозків.

У вересні в саду збирають пізні сорти яблук і груш. Спочатку варто знімати дозрілі фрукти, щоб вони не впали на землю (визначити повне дозрівання легко за характерним сортовим забарвленням і за легким відділенням від гілки). Якщо фрукти відриваються з зусиллям, то краще їх залишити на дереві на кілька днів для дозрівання. До слова, урожай пізніх сортів яблук і груш краще збирати до дощів і заморозків у теплі сухі дні.

Усі опалі плоди і листя, хворі та сухі гілки слід зібрати та утилізувати, щоб численні шкідники, які в них ховаються, не залишилися в ґрунті до весни.

Після збору врожаю треба братися за підготовку саду до зими. У молодих саджанців, які ще не плодоносили, прищеплюють верхівки однорічних пагонів для визрівання молодої деревини. У пристовбурні круги слід внести органічні та неорганічні добрива (крім азотних, які викликають зростання). Перегній, крім удобрення ґрунту, стане ще й утеплювачем кореневої системи.

До середини вересня висаджують смородину, аґрус і ожину та хвойні породи дерев і чагарників. Наприкінці вересня можна висаджувати саджанці плодових дерев. Уважно поставтеся до поливу саду: якщо у вересні йдуть дощі, поливати сад, звісно ж, не треба. У посушливу погоду потрібен помірний полив: при рясному поливі дерева будуть ослаблені і не зможуть протистояти морозам. У цей час також готують посадочні ями для весняного пересадження дерев.

Досвідчені садівники радять восени білити стовбури дерев, щоб вони легше перенесли морози. Для збереження побілки від дощової води в неї додають казеїновий або кістковий клей.

У серпні-вересні в теплу погоду збирають урожай винограду. Після перших заморозків видаляємо листя, обрізаємо недозрілі пагони, знімаємо лозу зі шпалер і обережно викладаємо на землю, поки вона ще гнучка. Після заморозків лоза стає ламкою. На зиму її слід придавити дерев'яними брусками, щоб вона не ламалася під снігом.

На початку вересня ще можна вирізати старі пагони в кронах дерев, висадити суницю. На плодоносній грядці слід прибрати вуса і жовте листя.

У вересні вистачає роботи й на городі. Саме цього місяця збирають врожай овочів: картоплі, моркви, буряка. Капусту (крім пізньої), гарбузи і кабачки прибирають до кінця місяця, до настання перших заморозків.

Помідори в теплиці ще можуть дозрівати, а на вулиці їх прибирають на початку місяця. Недозрілі помідори, зняті з куща, цілком дозрівають в сухому теплому місці. Солодкий перець із парників і теплиць прибирають, коли температура знизиться до 15 градусів.

Після збирання врожаю грядки бажано переорати, в них вносять добрива, краще органічні.

За місячним календарем астрологи радять:

2, 18, 19, 20, 28, 29 вересня - косити газони,

7, 8, 26, 27 вересня - садити квіти,

3, 4, 11, 12, 30 вересня - збирати плодові культури,

14, 15, 23, 24, 25 вересня - збирати коренеплоди.

26 вересня о 00:56 - новий місяць.

10 вересня орієнтовно о 13:00 - повний місяць.

Підготував Олександр Дяченко, журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,176