Прем’єр-міністр сподівається у липні змінити Конституцію в частині децентралізації

today 26.05.2020 query_builder 11:24 remove_red_eye 87 bookmarks Новини

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що зміни до Конституції в частині децентралізації влади слід вносити у липні цього року, ще до місцевих виборів.

Про це він сказав у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Коронакриза внесла свої корективи в усі плани, які у нас були. В ідеалі, хотілося б це зробити до виборчого процесу, до липня (підготувати зміни до Конституції в частині децентралізації – ред.)," – зазначив керівник уряду.

Д. Шмигаль завірив, що влада активно завершує реформу децентралізації, і найближчим часом буде сформовано весь перспективний план областей, а це дозволить переходити до наступного етапу – виборчого процесу.

Вже створено 1029 громад із запланованих 1300.

За словами прем’єр-міністра, "конфліктних – близько 110, тобто у 8% громад є напруга". Шмигаль додав, що більшість цих конфліктних випадків "було створено через місцеві еліти".

Він переконаний, що "для такої глобальної реформи 8% напруги у громадах – це прийнятний показник".

Також урядовець зазначив, що на даний момент тривають дискусії, яким буде субрегіональний рівень адміністративно-територіального устрою. Експертній групі слід виділити три варіанти субрегіонального устрою, які буде передано у комітети і парламентську залу для ухвалення рішення.

"На мою думку, субрегіональні утворення потрібні, адже 1300 громадам буде важко домовлятися і приймати спільні рішення. Бюджетів у районі не повинно бути, але цей об'єднавчий і координаційний елемент повинен залишитися," – вважає Шмигаль.

До речі, Всеукраїнська асоціація ОТГ виступає за збереження 127 наявних ОТГ у процесі остаточного затвердження планів формування громад областей.

А Українська асоціація районних та обласних рад закликає центральну владу врегулювати можливі порушення при проведенні реформи децентралізації, зокрема, при укрупненні районів і ліквідації райрад.

Ілюстративне фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,255