Продали гуманітарної допомоги, призначеної для потреб ЗСУ, на майже 800 тис. грн

today 03.12.2022 query_builder 10:17 remove_red_eye 1385 bookmarks Новини

Днями повідомлено про підозру трьом учасникам організованої групи за фактами продажу гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку та заволодіння благодійними пожертвами (ч. 3 ст. 201-2), інформує Київська обласна прокуратура.

Підозрювані, діючи у складі організованої групи, налагодили механізм реалізації гуманітарної допомоги, отриманої від підприємств та організацій. Для цього вони використовували створений організатором благодійний фонд, який отримував благодійні пожертви і гуманітарну допомогу для потреб військових частин ЗСУ та жителів постраждалих від війни регіонів.

У подальшому отриману гуманітарну допомогу (продукти харчування і медикаменти) вони реалізовували через продовольчі магазини, заклади торгівлі, аптеки та фізичних осіб-підприємців. Грошові кошти з рахунку благодійного фонду підозрювані обготівковували через підконтрольних ФОПів. Загалом учасники злочинної групи здійснили продаж товарів гуманітарної допомоги та використали для власних потреб благодійні пожертви на суму майже 800 тис грн.

Наразі до суду скеровано клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУ СБ України у м. Києві та Київській області за оперативного супроводу Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ. Встановлюються інші особи, причетні до скоєння цього злочину.

Фото - Київська обласна прокуратура

87 запитів за 0,166