Разова допомога від Червоного Хреста 2500 грн. Бюджет формується: хто отримає

today 01.08.2022 query_builder 11:37 remove_red_eye 447 bookmarks Новини

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) та Міністерство соціальної політики України підписали меморандум про взаєморозуміння.

Метою цієї угоди є надання фінансової підтримки незахищеним особам, що постраждали від війни в Україні. МКЧХ сформує бюджет до 1,9 млрд грн, а ТЧХУ – до 500 млн грн для надання фінансової допомоги переміщеним та соціально незахищеним українцям. Про те, як отримати грошову допомогу від Червоного Хреста повідомляють Факти ICTV.

Насамперед, хто зможе отримати виплати

Допомогу можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які змушені були залишити свої домівки через повномасштабну війну Росії проти України. – Виплати здійснюватимуться на підставі наявних відомостей інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб. Тобто для отримання виплат не потрібно буде подавати жодних заяв. Розраховуємо, що виплати отримають майже 1 млн осіб. Перевага надаватиметься ВПО з окупованих територій і зон бойових дій, – повідомив прем’єр Денис Шмигаль. Допомога від Червоного Хреста буде надаватися українцям додатково до виплат для ВПО.

Фінансова допомога в межах програми становитиме 2 500 грн на особу. Виплати здійснюватимуться на підставі даних з інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб. Місія Червоного Хреста спільно з Мінсоцполітики сама визначатиме, кому надавати допомогу, на підставі відомостей із Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб та інформаційної платформи єДопомога.

За словами віцепрезидента українського Червоного Хреста Павла Розенка, виплати здійснюватимуться через портал Дія. – Безумовно, реєстрація ВПО необхідна, але без додаткових довідок. Оскільки сьогодні усі реєстрації – цифрові, і вже є база даних ВПО, тому, я так розумію, уряд готовий без будь-яких бюрократичних перешкод через портал Дія відразу надавати допомогу від Міжнародного комітету ЧХ, – зазначив Розенко.

Він додав, що виплата спочатку буде разова, але буде можливість продовжити цю допомогу залежно від категорії громадян.

Пріоритетними будуть такі категорії:

особи з інвалідністю; багатодітні сім’ї; сім’ї, які мають на утриманні та вихованні дитину-сироту; родини, які виховують дитину з інвалідністю.

Фото - Факти ICTV

87 запитів за 0,177