Розпродаж квартир у Бучі та Ірпені: як змінилися ціни на нерухомість в деокупованих містах

today 07.06.2022 query_builder 10:22 remove_red_eye 680 bookmarks Новини

На Київщині починає відновлюватися ринок нерухомості, щоправда про повернення до рівня січня 2022 року поки не йдеться. Які тенденції є визначальними нині на ринку нерухомості в передмісті Києва.

Як пише сайт Today.ua з посиланням на думку експертів з нерухомості, наразі спостерігається зниження цін на житло. Поки падіння вартості становить 10%. Так, у Бучі та Ірпені багато власників житла хочуть продати свої квартири, проте пропозиція значно перевищує попит.

Тільки за останній місяць приріст оголошень з продажу житла у Бучі та Ірпені становить приблизно 10%. Пояснюється тенденція декількома чинниками: дехто ухвалив рішення переїхати на ПМП до інших країн. Деякі люди чисто психологічно не готові повертатися у свої квартири та будинки, в яких знаходилися окупанти.

Поки що продавці не знижують ціни на нерухомість, але скоро це доведеться це зробити, переконані експерти. Очікується, що ситуація зміниться в середині літа. Прогнозують, що вартість житла в населених пунктах передмістя Києва, які особливо постраждалих від російської окупації, знизиться щонайменше на 30%. Та очевидно, що й за копійки ніхто не продаватиме нерухомість.

Сьогодні середня вартість 1-кімнатних квартир, виставлених на продаж в Ірпені, становить 40-45 тисяч доларів за 35-40 квадратних метрів (на вторинці за метр квадратний в середньому просять 900 – 1050 доларів).

У Бучі однокімнатні квартири продаються ще дешевше – за 30-35 тисяч доларів при середній вартості квадратного метра 750 – 900 доларів. Загалом для відновлення деокупованому передмістю столиці колишньої атмосфери потрібно щонайменше декілька років.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

92 запитів за 0,156