Шахрай із Броварів отримав кошти за евакуацію людей із Маріуполя та не виконав свої зобов’язання – люди загинули

today 26.05.2022 query_builder 12:48 remove_red_eye 150 bookmarks Новини

Правоохоронці повідомили про підозру мешканцю Броварів, який за винагороду пообіцяв допомогти жінці евакуювати її батьків із Маріуполя. Натомість нічого не зробив для порятунку – люди загинули. Зловмисник не гребував різними видами шахрайства. Про це повідомляє Великий Київ із посиланням на столичну прокуратуру.

За матеріалами досудового розслідування, у березні 2022 року під приводом надання волонтерської допомоги підозрюваний пообіцяв потерпілій за грошову винагороду вивезти її батьків із Маріуполя, де точилися воєнні дії, у безпечне місце. Свої послуги шахрай оцінив у 10 тис. гривень.

15 березня 2022 року шахрай отримав від жінки кошти, проте жодних дій для евакуації її батьків не здійснив. Більше того навіть не мав намірів виконувати свої зобов’язання.

20 березня 2022 року внаслідок порожніх обіцянок підозрюваного та його зволікання батьки потерпілої загинули під час обстрілів міста Маріуполь. Однак і після цього підозрюваний тривалий час запевняв жінку, що з її рідними все гаразд, та отримані за їх перевезення кошти не повернув. Крім того, під приводом забезпечення волонтерів талонами на паливо, брав у останніх кошти, однак свої зобов’язання не виконував та гроші не повертав. За такою схемою протягом березня 2022 року зловмисник ошукав трьох волонтерів.

За процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру 28-річному мешканцю м. Бровари Київської області за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому повторно, та залишення без допомоги осіб, які перебувають в небезпечному для життя стані і позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок ведення бойових дій, що спричинило їх смерть (ч. 1, 2 ст. 190, ч. 3 ст. 135 КК України). Наразі за клопотанням прокурора підозрюваного взято під варту.

Фото - Київська міська прокуратура у Telegram

87 запитів за 0,169