Шланги з вибухівкою – рашисти залишили в Чорнобильській зоні небезпечний “подарунок” (є відео)

today 24.05.2022 query_builder 09:33 remove_red_eye 596 bookmarks Новини

На території зони не можна підривати ВНП. Інакше - у повітря здійметься радіоактивний пил. Тому всі знайдені вибухонебезпечні предмети вивозять та знищують на спеціальних полігонах, розповів очільник Нацполіції Ігор Клименко, пише Вечірній Київ. Але недбалість окупантів вражає. Виявляється загарбники просто викинули на території зони відчуження свої заряди для розмінування (шланги з пластидом), щоб... звільнити місце для краденого металолому.

«Очевидно, що російським загарбникам ніхто не розповідав про небезпеку Чорнобильського лісу, де все просякнуто радіацією. Вони заривалися глибоко в землю, укріплювали свої позиції та ставили тут мінне загородження. Прочісуючи звільнену територію, вибухотехніки Нацполіції натрапили на сховок зарядів розмінування», — розповів Ігор Клименко.

Крім того, він зазначив, що ззовні вони схожі на шланги, але всередині наповнені пластидом. Їх розкидають по периметру та підривають за допомогою детонатора. І якщо поруч є міни чи снаряди, все вибухає.

«Спершу було незрозуміло, навіщо ворог прикопав ці заряди. Але потім знайшли відповідь на це питання: поруч були розкидані залишки металевих дротів. Цей брухт воїни „другої армії світу“ крали та забирали з собою. Оскільки шланги зарядів займали багато місця, то й залишили їх. А натомість в ящики понабирали металолом, який тепер десь там, за поребриком, фонить», — зазначив начальник Нацполіції.

Наразі понад 30 зарядів розмінування поповнили арсенал українських вибухотехніків. Відтак небезпечна знахідка ще стане в нагоді нашим захисникам.

Фото ілюстративне - Вечірній Київ, відео - Нацполіція

87 запитів за 0,225