Сьогодні 129 років тому з’явилась “Coca-Cola”

today 31.01.2022 query_builder 13:39 remove_red_eye 538 bookmarks Новини

Сьогодні у далекому 1893 році був зареєстрований товарний знак "Coca-Cola", інформує znaj.ua. Нині цей бренд - легенда. Успішно виготовляють цей напій і в Україні - поблизу селища Велика Димерка, завод визнаний виданням “International Food Engineering” найпрестижнішим та найсучаснішим серед усіх заводів Coca-Cola у Європі. Історія напою бере початок у березні 1886 року, коли Джон Пембертон намагався знайти новий болезаспокійливий засіб. Взявши цукровий сироп і кофеїн, додавши в нього відвар коки, він отримав стимулюючий солодкий напій коричневого кольору. В аптеку "Джейкобс" в Атланті він поступив як ліки від розладів нервової системи, на що автор отримав патент.

Склянка цілющого напою тоді коштувала п'ять центів. Але автор продовжував експериментувати з сиропом, додавши в нього газовану воду. З легкої руки друга Пембертона - Ф. Робістона напій отримав назву "Coca-Cola" і логотип, який впізнають у всьому світі. Але товарний знак був зареєстрований тільки 31 січня 1893 року засновником компанії The Coca-Cola Company А. Кендлером. Бізнесмен викупив рецепт напою у вдови Пембертона. Він зварив його разом зі своїм "Бальзамом з крові рослин". З того часу "Coca-Cola" почала свою ходу по всьому світу.

Що ж до заводу поблизу селища Велика Димерка, його будівництво було завершене влітку 1998 року. На момент відкриття він став найбільшим, найпотужнішим та найсучаснішим підприємством серед усіх виробників безалкогольних напоїв у Європі. Окрім того, на заводі виробляється вуглекислий газ, що застосовується для виготовлення газованих напоїв. Завод був сертифікований згідно українських державних стандартів якості.

92 запитів за 0,176