Сьогодні день пам’яті безсрібників та чудотворців Косми і Даміана, мученика Потіта

today 14.07.2022 query_builder 04:49 remove_red_eye 310 bookmarks Новини

Святі брати Косма і Даміан народилися у Римі, все своє життя присвятили Богу. Були вони лікарями, але за свою працю грошей не брали, бажали лише, щоб людина щиро увірувала в Господа. За це Бог наділив Косму та Даміана даром зцілення. Ходили вони від міста до міста, не оминали маленьких сіл, та несли добро та справедливість, інформує сайт ТСН.

Заздрісні лікарі, у яких брати відбирали роботу, поскаржилися імператору Карину, звинувативши братів у тому, що були вони християнами і навіть чарівниками. Велів імператор привести Косму та Даміана. Коли встали вони перед ним на суді, то відповіли, що до чар не мають жодного стосунку, а зцілюють людей лише вірою в Христа та щирою молитвою. Не злякалися святі погроз, які лунали з вуст імператора.

Раптом Карин сильно занедужав, він пізнав у тому Божу кару і закричав: "Великий Боже християнський!" та велів покликати до себе братів. Вони відразу почали молитися і зцілили імператора. Тоді Карин з почестю відпустив їх на свободу.

Однак людська заздрість нікуди не поділася. Лікар, у якого навчалися колись брати, позаздрив їхній славі. Він вдав щиру приязнь і запросив Косму та Даміана піти з ним у гори, щоб там зібрати цілюще зілля. Вони послухалися свого вчителя, але посеред лісу той убив їх та сховав тіла в гущавині. Сталося це близько 286 року.

Також сьогодні день пам'яті мученика Потіта, повідомляє УНІАН.

Юнак виховувався в сім'ї язичника, але в 13 років дізнався про християнську віру і хрестився. Його батько намагався і ласкою, і погрозами переконати сина, але, побачивши стійкість його, сам прийняв християнство.

Потіт подорожував по світу з проповідями про силу Спасителя і творив чудеса.

В області Епір жила жінка - дружина сенатора, хвора проказою. Вона просила зцілення у Потіта, а він сказав, що зробить це, тільки якщо вона повірить в Бога. Жінка погодилася, хрестилася і відразу ж одужала.

Після цього Потіт оселився в горах, де жив зі звірами і птахами, поки за ним не прийшли воїни, надіслані імператором Антоніном. Його дочку захопили біси, які обіцяли покинути тіло дівчини, коли Потіт зустрінеться з ними. Святий юнак прийшов в будинок імператора і зцілив його дочку. На знак подяки за це Антонін засліпив Потіта і вирвав йому язик, бо вважав, що одужання дочки - заслуга язичницьких богів, а не Христа. Не будучи до кінця задоволеним, Антонін обезголовив цілителя.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

західний вітер - до дощів;

червонуватий серп місяця - до вітряної погоди, кінці місячного серпа затупилися - до злив;

на деревах вже жовте листя - до ранньої осені;

крик сороки - спека затягнеться;

яскраво мерехтять зірки, а вранці видніються хмари - буде гроза.

14 липня слід збирати малину та аґрус, а також варити з них варення. Вважається, що приготовлена в цей день страва буде особливо смачною. Також у цей день рекомендується прополоти город - бур'янів не буде довго. Жінкам рекомендується повністю присвятити себе відпочинку - якщо вона працюватиме, то рік виявиться невдалим.

Не варто сьогодні з'ясовувати стосунки, сваритися. Не можна робити серйозні фінансові вкладення. Тяжка праця і для жінок, і для чоловіків - головна заборона 14 липня.

87 запитів за 0,210