Сьогодні день пам’яті ченця Києво-Печерського монастиря Мойсея Угрина та мученика Єрмолая та інших

today 08.08.2022 query_builder 06:51 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

Сьогодні вшановують ченця Києво-Печерського монастиря Мойсея Угрина. Святому Мойсею моляться про збереження шлюбу і позбавлення від блудних бажань, пише УНІАН.

Також 8 серпня в церковному календарі – день пам'яті мученика Єрмолая та інших. Священномученник Єрмолай, Єрмократ та Єрмип були ієреями Нікодимськими. Під час правління імператора Максиміліана залишилися в живих серед небагатьох інших. Тоді в церкві було спалено близько 20 тисяч християн, інформує ТСН.UA.

Спочатку священники ховалися у віддалених місцях, але всюди, де б вони не перебували, намагалися вчити народ християнській вірі. Біля будинку, де переховувався Єрмолай, часто проходив язичник Пантолеон. Одного разу священник вийшов до нього та запросив до будинку. В бесіді Єрмолай розповів юнакові про неправдивість ідолів та божків.

Від цього дня Пантеон став частіше заходити до Єрмолая. А згодом прийняв від нього святе хрещення та нове ім'я Пантелеймон. Якось Єрмолай, Єрмип та Єрмократ були схоплені. Напередодні Єрмолаю приснився Ісус Христос, який повідомив, що скоро священник постраждає за нього та прийме мученицький вінець.

Спочатку їм запропонували відректися від християнської віри та перейти в язичництво. Однак вони відмовилися. Язичники почали погрожувати священникам страшними муками та смертю. Однак і це не похитнуло їхньої віри. Вони були обезглавлені близько 305 року.

Вважається, що вже починається осіння прохолода, яка дає рослинам цілющі властивості. А тому після обіду наші предки йшли збирати трави. Цього дня також починали збирати яблука, однак їх не їли до Яблучного Спаса (19 серпня). З цих фруктів сьогодні готують компоти, варення, повидло. До цього часу встигає картопля і в суху погоду її вже можна викопувати.

Жнива до цієї дати підходили до кінця: зібране зерно намагалися швидше прибрати в сарай, поки не почалися дощі. Цього дня не можна ревнувати свою половинку, інакше в стосунках буде серйозний розлад. Жінкам не можна шити і в'язати. Хто візьме голку в руки, той буде нещасний.

Якщо в будинок зайшов кіт, то його сьогодні не можна виганяти, інакше трапиться нещастя. Збереглися такі народні прикмети на цей день:

якщо на верхівці берези пожовкло листя, то осінь буде ранньою;

якщо день теплий, але похмурий, то весь серпень таким буде;

якщо птахи перестали співати, то осінь буде ранньою і прохолодною;

багато мошок літає над водоймами - до дощу;

багато павутиння - осінь буде погожою та довготривалою;

мухи сидять мляво на стінах - наближається негода;

дикі гуси все ще не поспішають летіти у вирій - осінь довго буде теплою.

8 серпня на Київщині хмарна погода, вдень можливий дрібний дощ. Температура повітря становитиме +24 вдень та +19 вночі.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,166