Сьогодні день пам’яті мучеників Мануїла, Савела та Ізмаїла

today 30.06.2022 query_builder 07:14 remove_red_eye 231 bookmarks Новини

Мученики Мануїл, Савел та Ісмаїл були рідними братами, походили зі знатного перського роду. Батько їх був язичником, а мати християнкою, яка виховала синів в православних традиціях, повідомляє УНІАН.

У зрілому віці брати пішли на військову службу і були відправлені до Константинополя до імператора Юліана Відступника, щоб укласти мирний договір. Цар, дізнавшись про те, що посланці - християни, ув’язнив їх. Не зумівши переконати Мануїла, Савела та Ісмаїла відмовитися від християнства, язичники довго мучили воїнів, а потім стратили.

До приходу християнства слов'яни зустрічали інше свято - день поклоніння Богу Сонця - Ярилі, а торжество називалося "Ярилки".

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

часті зірниці в цей день - до хорошого врожаю;

з'явилося безліч дощових черв'яків - скоро підуть дощі;

польова берізка ховає свої квіткові бутони при наближенні дощу, а коли день буде ясним - розпускається;

веселка з'явилася з вечора - погода буде теплою і стабільною.

За старих часів у цей день люди влаштовували ярмарки та фестивалі, водили хороводи і молилися Богу Сонця про гарний урожай. Пекли традиційні короваї та круглі пироги, як символ небесного світила. Також вірили, що якщо розвести на берегах річок багаття і варити там яйця, то буде хороший урожай. Цю дату варто було провести в енергіях радості, але допомагати незнайомцям не варто - часто нечиста сила обертається нужденними людьми і приносить біду в будинок.

Наші предки вірили, що після заходу сонця 30 червня особливо активна нечиста сила, тому виходити на вулицю в цей час не рекомендується. Православна церква суворо забороняє сваритися, пліткувати і лихословити - конфлікт, розпочатий 30 червня, затягнеться надовго. Господині в цю дату повинні відмовитися від прибирання в будинку, особливо небезпечно підмітати підлогу - можна "вимести" щастя і благополуччя.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,176