Сьогодні день пам’яті преподобного Іоанна Мовчальника та пророка Софонія

today 16.12.2022 query_builder 08:09 remove_red_eye 81 bookmarks Новини

16 грудня вшановується пам’ять Іоанна Мовчальника.

Переказ свідчить, що ще в дитячому віці він став вивчати Святе писання і навчився молитися Богу. Коли батьки Іоанна померли, то весь свій спадок він роздав нужденним і зробив пожертвування на будівництво храмів.

Сам же він пішов у монастир, де прожив близько 10 років до тих пір, поки не був призначений єпископом Колонійської церкви. Зовсім скоро Іоанн починає перейматися тим, що уряд втручається в духовні справи. Він ухвалює рішення залишити свій пост і їде в Єрусалим, де стає звичайним послушником в лаврі Преподобного Сави. Там Іван приймає обітницю мовчання і після цього через деякий час навіть селиться в пустелі, де живе в самоті дев’ять років, харчуючись одними травами.

Але ігумен Сава умовив Іоанна повернутися в обитель, і там преподобний провів 66 років. Отримавши від Бога дар цілительства, Іоанн день і ніч допомагав хворим людям, зцілюючи їх силою молитви.

Також 16 грудня — день пам'яті пророка Софонія.

Його вважають дев'ятим із числа менших пророків. Софоній, за переказами, народився в багатій сім'ї. Жив приблизно 630 року до н.е. На жаль, зберіглося дуже мало відомостей про його життя та діяльність. Після нього лише залишилася "Книга пророцтв Софонія", в якій пророк передбачив, що старий Єрусалим впаде і на його місті виросте новий. Також Софоній говорив про звернення язичників до християнства. Відомо, що основні роки життя пророка припали на період від 640 до 609 року до н.е.

Фото - із відкритих джерел

87 запитів за 0,177