Сьогодні день пам’яті пророка Амоса, преподобного Єроніма Стридонського та преподобного Григорія

today 28.06.2022 query_builder 07:11 remove_red_eye 60 bookmarks Новини

Амос був звичайним пастухом, але пізніше став біблійним пророком, жив в 850 році до н.е. Відомо, що він був сучасником пророка Ісаї і пророкував в Ізраїльському царстві. Став відомий, завдяки своєму шляху утвердження євреями віри в єдиного Бога і відмови від ідолопоклонництва. Викривав суддів, чиновників і лихварів, записував свої пророцтва, які увійшли в Біблію, інформує УНІАН.

Єронім Стридомський був християнським письменником, теологом, перекладачем. Його повне ім'я Євсевій Софроній Єронім. Головна праця - переклад тексту Біблії з єврейської на тогочасну латинську мову, повідомляє сайт ТСН.

А ще 28 червня - день пам'яті преподобного Григорія.

Згідно з переказами, преподобний Григорій був учнем Стефана Махрищського. Сам Григорій жив поблизу Махри, віддав свою землю на благо монастиря і сам вступив до святої обителі. Коли святий Стефан захотів мандрувати, то він забрав з собою і Григорія. Святі пішли в глухі ліси, знайшли там відокремлене місце, спорудили храм і оселилися в ньому. Пройшовши довгий важкий шлях у працях і молитві на благо християнства, Григорій і Стефан були вбиті татарами після нападу на обитель.

Православні віруючі в цю дату моляться святим про захист худоби від падежу, про гарний урожай і про сімейне благополуччя. Травники і знахарі збирають рослини, з яких варять лікувальні настої. Вважається, що для того, щоб нейтралізувати погану енергетику дня, 28 червня потрібно провести разом зі своїми близькими.

Збереглися такі народні прикмети на 28 червня:

на небі з'явилися перисті хмаринки - найближчі два дні будуть опади;

літає велика кількість мух - буде гарний врожай гречки;

на небі жовті хмари - наступного дня чекайте на дощ;

багато роси вранці - рік буде родючим;

сильний густий туман - випадуть опади;

дощ ллє 28 червня - урожай жита виявиться мізерним.

Згідно з народними повір'ями, цей день вважається нещасливим - саме сьогодні відбувається безліч пожеж, повеней і стихійних лих. Краще сьогодні не веселитися і з дому не виходити без особливої потреби. Також не рекомендується ходити в ліс, до річки або на луг - нечиста сила особливо активна в цих місцях і може забрати душу людини з собою. Не можна вживати алкоголь і курити. Не варто сперечатися, сваритися, лихословити.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,170